Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Wystawa Andrzeja Pilichowskiego-Ragno w Galerie Conrads w Düsseldorfie
środa, 21 kwietnia 2021

Wystawa Andrzeja Pilichowskiego-Ragno w Galerie Conrads w Düsseldorfie
piątek, 17 stycznia 2014 15:46    Drukuj Email

 

Czarno - białe fotografie Andrzeja Pilichowskiego-Ragno zostaną zaprezentowane w niemieckiej Galerie Conrads, podczas tegorocznej edycji Düsseldorf Photo Weekend 2014 (31 stycznia – 2 lutego 2014). WystawaProject Space: Andrzej Pilichowski-Ragno "Contemporary Polish Photography"zostanie otwarta 17 stycznia i potrwa do 22 marca 2014r.

 

Andrzej Pilichowski-Ragno prezentowany jest przez działającą od ponad dwudziestu lat - Galerie Conrads. Na  wystawie będzie można zobaczyć 15 prac Pilichowskiego-Ragno oraz fotografie Jeana-Michela Fauqueta. Cykl zdjęć Pilichowskiego-Ragno prezentowany był na Paris Photo 2013 przez  Galerie Conrads.


03UNTITLED

06UNTITLED

 

15UNTITLED

026UNTITLED

Andrzej Pilichowski-Ragno urodził się w Rzymie w 1967 roku, mieszka i pracuje w Krakowie. Jest członkiem ZPAF. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych  i kilkadziesiąt wystaw zbiorowych krajowych i międzynarodowych. Jego prace znajdują się w krakowskim Muzeum Historii Fotografii oraz w zbiorach prywatnych.

Główny nurt twórczości  Andrzeja Pilichowskiego-Ragno sytuuje się na pograniczu fotografii humanistycznej i street photography. Świadomie nawiązuje do tradycji XX wiecznej  fotografii klasycznej, zachowując jednak własne indywidualne spojrzenie. Fotografie artysty nie składają się na odrębne projekty, lecz stanowią jeden wielki cykl koncentrujący się wokół pojęć takich jak krajobraz miejski i miejsce człowieka w tym krajobrazie. Strona formalna i wybór kręgu tematów, związanych z szeroko pojętą codziennością sprawiają, że prace nie epatują odbiorcy lecz skłaniają go do głębszej refleksji i większego skupienia uwagi. Można je podzielić na dwie grupy, w jednej artysta więcej miejsca poświęca człowiekowi, w drugiej traktuje materię miejską jako swoistą martwą naturę. Podobny sposób widzenia odnajdujemy też w jego fotografiach przedmiotów, gdzie martwa natura nie jest kompozycją ustawioną lecz zauważonym wycinkiem rzeczywistości. 

 

Wystawa czynna:

wtorki – piątki:13.00 do 18.00

soboty:13.00 do 16.00

 

Galerie Conrads

Lindenstrasse 167

40233 Dusseldorf

 

Tel. +49. 211. 323 07 20

 

Strona artysty

http://www.pilichowskiragno.pl

 

Strona Düsseldorf Photo Weekend 2014

http://www.duesseldorfphotoweekend.de

 

Strona internetowa Galerie Conrads

http://www.galerieconrads.de/home/exhibitions/current

 

 

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież