Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Wystawa Doroty Dawidowicz pt: "Wonder Years"
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Wystawa Doroty Dawidowicz pt: "Wonder Years"
piątek, 17 stycznia 2014 01:02    Drukuj Email

Zapraszamy Państwa na wystawę Doroty Dawidowicz pt: "Wonder Years" w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 60 A. Wystawa czynna do 09.02.2014 r.

„Wszystko zaczyna się od wędrówki. Zaglądam do swoich wspomnień, obrazów z dzieciństwa. Odtwarzam je i przeżywam na nowo. Poszukuję tego co jest już tylko niewyraźnym wyobrażeniem. Bezpowrotne przeżycia, miejsca, ludzie, emocje. Przypominam sobie wakacje, te pierwsze.. a potem te następne... Nagrzany betonowy plac i układanie zdobytych kapsli na roztopionym asfalcie. Odciskanie swoich dłoni . Pana, który sprzedawał lemoniadę w woreczkach. Pamiętam wyjazdy na ryby, kiedy skóra lepiła się do skajowej tapicerki naszej Łady. Trzy małe dziewczynki, całe tylne siedzenie było nasze, przesuwające się chmury za oknem samochodu też były nasze. Mamine bułki z masłem i cukrem – pyszne! Zabijanie mrówek na kocu. Pierwszy deszcz pod namiotem. ...Wspomnienia ogrzewają mnie od środka. Często do nich wracam, nawet nieświadomie. Dają mi siłę. Wędruję powoli "

Nieuchronne zmiany w społecznych zachowaniach na przestrzeni ostatnich 20 lat obudziły w Dawidowicz potrzebę odszukania w teraźniejszości obrazów ze swojego dzieciństwa. Autorka na swych fotografiach próbowała uchwycić wrażenia i emocje związane z tamtym czasem (lat 80, 90 tych). Powstały nie tylko przepiękne artystyczne portrety, ale również dokumenty- zapisała ona zanikający już sposób spędzania wolnego czasu. Żadna z fotografowanych osób nie ma specjalnego makijażu ani nie została specjalnie ubrana czy wystylizowana.
Pociąg, autobus, samochód, północ, południe, wschód i zachód, Polska. Tak naprawdę to przecież mogło wydarzyć się na jednym podwórku... Tak samo jest ze wspomnieniami tak odległe w czasie, sercu tak bliskie. Dawidowicz swoimi zdjęciami podkreśla wyjątkowość tych chwil. Może na tym polega właśnie urok tych fotografii, prowadząc nas w swój świat jednocześnie pokazuje nam nasz, ten zapomniany. Albo jeszcze nieodkryty….

SKWER - Warszawa, Krakowskie Przedmieście 60A

a4

 

a5

a6

a7

 

a8

 

a9

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież