Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy CIELISTOŚĆ CIAŁA - Magdalena Rogowska-Otremba
środa, 21 kwietnia 2021

CIELISTOŚĆ CIAŁA - Magdalena Rogowska-Otremba
czwartek, 16 stycznia 2014 20:44    Drukuj Email

Do 19 stycznia 2014 r. BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Magdaleny Rogowskiej-Otremby, olsztyńskiej artystki zafascynowanej tematyką kobiecego ciała, które stara się portretować w sposób nieoczywisty, wymykający się schematom znanym choćby ze środków masowego przekazu i reklamy. Wystawa „Cielistość ciała" jest swoistym peanem na część ciała kobiety.

a1

 

a2

a3

Fotografia towarzyszyła Rogowskiej-Otrembie od dziecka, kiedy otrzymała w prezencie aparat Zorka 5. Jak twierdzi artystka, to właśnie fotografia przyniosła jej najwięcej przyjemności, artystycznych doznań i twórczych uniesień. W trakcie studiów zajmowała się także grafiką; litografią, linorytem, akwafortą, akwatintą.

Magdalena Rogowska-Otremba jest absolwentką Wydziału Wychowania Artystycznego UWM w Olsztynie, dyplom z grafiki warsztatowej uzyskała u prof. Adolfa Gwozdka pod kierunkiem prof. Wiesława Bieńkuńskiego. Artystkę interesuje kobieta i jej ciało, które ciągle przeistacza się i zmienia. Temat ten porusza w swojej twórczości od dawna, uznając go za niezwykle intrygujący i dostarczający niewyczerpanych inspiracji. Już jej praca dyplomowa na Wydziale Sztuki UWM dotyczyła erotyzmu w sztuce i pornografii. Cykl zdjęć prezentowanych na wystawie powstawał w ciągu ostatnich dwóch lat.

To trzecie wspólne przedsięwzięcie artystyczne Marka Barańskiego i Magdaleny Rogowskiej-Otremby z dziedziny poezji i fotografii. Pierwszym był wspólny wernisaż i wieczór autorski „Echo i dym" w 2011 roku, drugim film animowany „Czesław Miłosz" zrealizowany w tym samym roku .

Wernisażowi towarzyszył koncert poezji Marka Barańskiego, śpiewała Lucyna Kowalska, na akordeonie grał Mateusz Cwaliński, który skomponował również na tę okazję utwór p.t. „Wiewiórka". Szczególnym akcentem otwarcia wystawy był występ tancerzy Pauliny Fedorowskiej i Rafała Milcewicza do muzyki Astora Piazzolli.

 

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie 
al. Marsz. J. Piłsudskiego 38 
10-450 Olsztyn


Wystawa czynna do 19 stycznia 2014 r.: 
Wtorek - Piątek: 10.00-18.00, 
Sobota-Niedziela: 11.00-18.00

http://www.bwa.olsztyn.pl/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież