Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Drugie życie fotografii Szymona Brodziaka
środa, 14 kwietnia 2021

Drugie życie fotografii Szymona Brodziaka
piątek, 08 lutego 2013 00:00    Drukuj Email

– „drugie życie” Oliwki Lisewskiej.

Second Life BRODZIAK WWW-intro 150W piątek 8 lutego 2013, o godz. 20, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Szymona Brodziaka SECOND LIFE,  w Concordia Design w Poznaniu. Będzie to nietypowa premiera kalendarza kostarykańskiej supermodelki Leonory Jimenez na rok 2013, ponieważ pochodzące z niego zdjęcia zostaną zaprezentowane w postaci "odpadów" drukraskich. Całe wydarzenie ma przede wszystkim cel charytatywny - dochód ze sprzedaży zdjęć zostanie przeznaczony na rehabilitację 2-letniej Oliwki Lisewskiej  (http://oliwka-lisewska.blogspot.com/).


Wystawa Szymona Brodziaka jest wyjątkowa pod wieloma względami. Zobaczymy na niej nie idealnie wykonane zdjęcia z sesji, ale to, co powstało w wyniku „błędu drukarskiego” i zwykle jest odrzucane. Tytuł wystawy: „Second Life” odnosi się również do celu wystawy – wszystkie prezentowane prace będzie można kupić, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc w rehabilitacji chorej Oliwki Lisewskiej.

Second Life BRODZIAK 01 650

Idea wystawy narodziła się przy realizacji projektu ekskluzywnego kalendarza na 2013 rok z supermodelką pochodzącą z Kostaryki Leonorą Jimenez. Kalendarz zawierający 26 czarno-białych fotografii w formacie 100 x 70 w całości przeznaczony jest na tamtejszy rynek. Pełna emocji sesja do tego kalendarza realizowana była w niecodziennym miejscu - złomowisku, na które trafia to, co zepsute, zużyte, niepotrzebne. Podobnie, na wystawie „Second Life” artysta postanowił zaprezentować nie stricte fotografie z tej sesji, ale to co powstało w wyniku „błędu drukarskiego”, i co jako „zepsute” powinno trafić do kosza.

Wystawa prezentuje 18 czarno-białych unikatowych, wcześniej niepublikowanych fotografii Szymona Brodziaka. Wszystkie wystawiane prace będzie można kupić z sygnaturą autora. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację malutkiej Oliwki Lisewskiej chorej na najrzadszą i najcięższą odmianę nowotworu dziecięcego. Cena jednej fotografii waha się między 1500 zł a 5000 zł.

Second Life BRODZIAK 02 650

Również 8 lutego, tuż po wernisażu, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne - Silent Disco. Fani karnawałowych zabaw będą mogli spróbować swoich sił tańcząc i słuchając muzyki każdy w swoich słuchawkach na uszach, co daje radość uczestnictwa w zbiorowej zabawie, przy jednoczesnym byciu sam na sam z muzyką. Niewtajemniczonych może natomiast zaskoczyć widok osób tańczących w..... panującej na sali kompletnej ciszy.
Bilety w cenie 20zł można kupić w Concordia Design.

Oliwce pomaga Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy Koszalin. W sytuacji, gdyby zebrano kwotę większą niż jest potrzebna na rehabilitację Oliwki, pieniądze trafią na konto Towarzystwa i wspomogą leczenie innych podopiecznych.

Wystawa czynna przez tydzień.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież