Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
piątek, 16 kwietnia 2021

Moje drogi
piątek, 16 listopada 2012 21:13    Drukuj Email

Wystawa Jarosława Czerwińskiego

wehikul

W piątek 16 listopada o godzinie 17.00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie nastąpi otwarcie wystawy „Moje drogi. Fotografie Jarosława Czerwińskiego”. Na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie artystyczne i dokumentalne laureata tegorocznego konkursu „Włocławskie Impresje”. Prezentacja obejmuje poza tradycyjną fotografią przenoszoną na różne podłoża prace wykonywane w różnych technikach, także tych stricte graficznych.

Jarosław Czerwiński — artysta fotografik, członek rzeczywisty Fotoklubu RP, włocławianin,
z wykształcenia dziennikarz, od ponad 15 lat zawodowo zajmuje się fotografią.  Pierwszym wydawnictwem, dla którego wykonywał zdjęcia była „Gazeta Wyborcza”. Później przez kilka lat pracował w „Gazecie Pomorskiej”, najdłużej związany był z „Nowościami”. Zajmuje się także fotografią reklamową — uwieczniał na slajdach już niemal wszystko, począwszy od ciastek, mięs, bielizny po gwoździe.

Fotografie J. Czerwińskiego zamieszczały takie dzienniki, jak: „Rzeczpospolita”, „Przegląd Sportowy”,  „Kurier Sportowy”, „Fakt” czy „Super Express”. Swoje prace publikował w kolorowych tygodnikach i miesięcznikach .in. „Polityce”, „Newsweeku”, „Naj”, „Przeglądzie”, „Eko Wieściach”, „Mam dziecko”,  „Piłce Nożnej” oraz w „Werandzie”. Jego zdjęcia można znaleźć w albumach: "Kujawsko-Pomorskie. Polskie regiony w Europie", "Włocławski Powiat". Jest także współautorem albumu "W sercu Europy – Włocławek", "Włocławek – portret miasta". Ilustruje również książki, foldery i przewodniki.
        
Prace fotograficzne J. Czerwińskiego prezentowane były na wystawach indywidualnych w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku oraz w galerii „dk” Dobrzyńsko-Kujawskiego Towarzystwa Kulturalnego. Brał również udział w kilku wystawach zbiorowych. Otrzymał nagrodę prezydenta Włocławka za działalność kulturalną. Jego zdjęcie wyróżnione w IV edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Ekologia w obiektywie” zostało pokazane jako kilkumetrowy bilbord m.in. w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Podczas tegorocznej, XIX edycji konkursu plastycznego dla artystów profesjonalnych „Włocławskie Impresje”, otrzymał I nagrodę za pracę „Wehikuł czasu”.

Wystawa będzie czynna do dnia 6 stycznia 2013 r.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież