Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy A mi to wolność!
sobota, 15 maja 2021

A mi to wolność!
czwartek, 02 grudnia 2010 17:11    Drukuj Email

Fotograficzna wystawa uliczna w ramach Festiwalu Sztuka Dokumentu

eaf

Jeszcze tylko do 5 grudnia można oglądać uliczną wystawę fotograficzną „A mi to wolność!” na Trakcie Królewskim przed kinem Kultura w Warszawie. Autorami zdjęć są niepełnosprawni intelektualnie, którzy pokazują na nich, czym jest dla nich wolność. Wystawa odbywa się pod patronatem Europejskiej Akademii Fotografii w ramach tegorocznego Festiwalu Sztuka Dokumentu.

Wystawa jest owocem zajęć fotograficznych, w których wzięli udział niepełnosprawni intelektualnie mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Fundacji „Pomocna Dłoń” w Warszawie. Aby wyrazić swoje rozumienie wolności, aranżowali oni scenki i happeningi w różnych miejscach miasta i uwieczniali je samodzielnie za pomocą aparatu fotograficznego. Tu można zobaczyć, jak powstawały fotografie: http://www.4event.tv/tv/movie/438/.

„Wystarczy spojrzeć na te fotografie, a niejednego pewnie zaskoczy wyobraźnia i pomysłowość ich autorów. To były niezwykłe zajęcia, pełne pozytywnej energii. Uczestnicy wykazali się dużą otwartością i dobrą pracą z aparatem. Z pewnością zasłużyli na wystawę na Trakcie Królewskim” – powiedziała Izabela Jaroszewska, dyrektor Europejskiej Akademii Fotografii patronującej wystawie.

fot. Andrzej Dabrowski

Zajęcia fotograficzne, których wynikiem jest wystawa „A mi to wolność!”, zostały przeprowadzone w ramach projektu Wolontariatu Europejskiego, realizowanego przez Fundację „Pomocna Dłoń” i Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu. Prowadziły je wolontariuszki Iria Barreiro Garcia, Lara Cornaggia oraz Marta Blanquez Blanco, studentka Europejskiej Akademii Fotografii.

fot. Katarzyna Grzela

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież