Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Leon Barszczewski
piątek, 16 kwietnia 2021

Leon Barszczewski
poniedziałek, 15 listopada 2010 19:20    Drukuj Email
Ekspedycja prof.Lipskiego 1896 r. z prawej L.Barszczewski
Ekspedycja prof.Lipskiego 1896 r.
z prawej L.Barszczewski
Patronat FOTO

Nieznany odkrywca starożytnej Samarkandy – Leon Barszczewski

Wernisaż wystawy organizowanej przy współpracy prawnuka Leona Barszczewskiego – Igora Strojeckiego, planowany jest dnia 1 grudnia 2010 r. o godzinie 18 w siedzibie Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Po raz pierwszy wystawa ta będzie prezentowała będzie spuściznę po Leonie Barszczewskim w tak szerokim spektrum, pokazując między innymi pamiątki po nim, jego zdjęcia jak również zabytki archeologiczne związane z Azją Środkową, a będące częścią zborów Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Ekspozycja ma być wzbogacona również o przedmioty etnograficzne związane z interesującymi nas terenami.

Zamknięcie wystawy planowane jest w rocznicę 162 urodzin Leona Barszczewskiego dnia 22 lutego 2011 roku. W związku z tą rocznicą odbędzie się konferencja poświęcona życiu i działalności Leona Barszczewskiego.


Leon Barszczewski w galowym mundurze oficera Pułku Piechoty
Leon Barszczewski w galowym mundurze oficera Pułku Piechoty
Leon Barszczewski - niezwykły podróżnik i badacz  Emiratu Bucharskiego, odkrywca wielu białych  plam na mapach  Azji   Środkowej,  wielki   przyjaciel   Tadżyków i Uzbeków, odkrywca starożytnej Samarkandy i jej niezwykły dokumentalista, wybitny glacjolog i niepospolity fotograf.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież