Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Agnieszka Astaszow
sobota, 15 maja 2021

Agnieszka Astaszow
środa, 15 kwietnia 2009 16:05    Drukuj Email
- Mam tylko jedno skrzydło

Zobacz większe!Potencjalnie każdy z nas ma skrzydła. Są one czymś, co daje nam poczucie spełnienia i wolności, co pozwala wzlecieć ponad światem oraz sobą samym. Nosimy w sobie tylko jedno skrzydło, szukając kogoś lub czegoś, co przyprawi nam drugie, umożliwiając ich nieskrępowane rozwinięcie. Pragnienie to staje się jednym z najbardziej podstawowych dążeń, utożsamianych z osiągnięciem szczęścia. Dopiero odnajdując „drugie skrzydło”, możemy odnaleźć prawdziwy sens swoich działań.

Zobacz większe!Mam tylko jedno skrzydło to cykl dziewięciu fotografii, na których w zbliżeniu oglądamy człowieka mierzącego się z uczuciem samotności i wewnętrznej pustki, wynikającej z utraty chroniących nas skrzydeł, po których widoczne są jedynie ślady na plecach… Fotografie te, to studium przedstawiające proces poszukiwania wewnętrznego dopełnienia. Obserwujemy jego kolejne etapy – od momentu zamknięcia, po próby odnajdywania wewnętrznej równowagi i konfrontacji z otaczającą rzeczywistością.

Zobacz większe!Na szczególną uwagę zasługuje fakt starannego doboru materiałów w prezentowanej ekspozycji. Fotografie zostały przygotowane na płótnie i oprawione w ramy, przez co emanują ciepłem i miękkością obrazów, oddających jeszcze dokładniej ich intymny i emocjonalny charakter.

Galeria Kałamarz, Tarnowskie Góry, ul. Górnicza 7, wystawa czynna do 21 maja

Wernisaż wystawy: 17 kwietnia 2009 r., godzina 19.00

W czerwcu będzie można ją oglądać w Miejskim Centrum Kultury w Mysłowicach.

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 2 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież