Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Niech sczezną mężczyźni
niedziela, 20 czerwca 2021

Niech sczezną mężczyźni
niedziela, 01 lutego 2009 01:00    Drukuj Email

 300 lat Łodzi Kaliskiej, fotografia

Zobacz większe!

Nowy projekt Łodzi Kaliskiej „Niech sczezną męż­czyźni” inspirowany jest współczesną kulturą, a szczególnie tym jej aspektem, który opatrzony jest hasłem „gender” czy „feminizm”. Wystawa składa się z wielkoformatowych fotografii ukazujących kobiety pracujące w zawodach, w których kobiety w Polsce jeszcze nie pracują, na przykład przy układaniu nawierzchni bitumicznej budowanej drogi czy przy pozyskiwaniu bloków skalnych w kamieniołomach. Tematów jest 14 i łącznie tworzą niezwykły obraz absurdalnego futuryzmu, z?wszechogarniającym feminizmem. Kobiety na fotografiach są nagie, jak na obrazach klasycznego malarstwa symboliczno-romantycznego (nimfy, boginie, rusałki), które do dzisiaj jest archetypem najlepiej rozumianym przez społeczeństwo.
Łódź Kaliska powstała w 1979 i wystawa w CSW zapoczątkuje obchody trzydziestolecia istnienia tego artystycznego ugrupowania.
Podczas otwarcia wystawy wystąpi z koncertem zespół Csokolom i grupa artystów węgierskich ze środowiska Galerii Liget w Budapeszcie, z którymi Łódź Kaliska utrzymywała przez ostatnie dwadzieścia kilka lat regularną współpracę i przyjaźń.

Współpraca: Instytut Węgierski
Kurator: Marek Grygiel

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież