Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Zachęta - Fragile
niedziela, 20 czerwca 2021

Zachęta - Fragile
czwartek, 15 stycznia 2009 01:00    Drukuj Email

Zobacz większe!MARKA PIASECKIEGO

Marek Piasecki w latach 50. i 60. związany ze środowiskiem artystycznym Warszawy i Krakowa, uczestniczył w ważniejszych prezentacjach polskiej sztuki współczesnej. W 1967 wyjechał do Szwecji, gdzie mieszka do dziś. Od tego czasu jego obecność w polskim życiu artystycznym była marginalna, a jego zapomniane w Polsce oeuvre przypomniała dopiero kilka lat temu krakowska Galeria Starmach.
Obecna wystawa jest pierwszą próbą całościowego ujęcia bogatej i wielowątkowej twórczości krakowskiego artysty uwzględniającą różne dziedziny plastyki – malarstwo, grafikę, rzeźbę, a także fotografię, w tym fotografię reportażową, której sam artysta nigdy nie wystawiał. Bazuje na bogatych, dotąd nieopracowanych zbiorach podkrakowskiego archiwum twórcy, a także kolekcjach polskich oraz szwedzkich muzeów (Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego w Krakowie, Malmö Konstmuseum, Skissernas Museum w Lund) i galerii (Galerii Starmach, Galerii Piekary, Galerii 86) oraz prywatnych właścicieli. 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież