Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Warto poczytać Newsletter Canon prezentuje platformę irista
poniedziałek, 21 czerwca 2021

Canon prezentuje platformę irista
piątek, 06 czerwca 2014 16:37    Drukuj Email

Canon przedstawił dziś projekt irista – zaawansowaną platformę w chmurze, która daje użytkownikom dostęp do zdjęć i zaawansowane możliwości w zakresie zarządzania nimi.
Dziś fotografujemy coraz więcej, ale nasze zdjęcia często rozproszone są na różnych urządzeniach, co stwarza problemy z utrzymaniem porządku. Platforma irista powstała, by umożliwić przechowywanie wszystkich bibliotek w jednym miejscu. Znana w wersji beta jako Project1709, irista pozwala z łatwością odnaleźć każde zdjęcie, niezależnie od urządzenia za pomocą którego zostało zrobione (aparatu czy smartfona).

irista 01

irista została zaprojektowana z uwzględnieniem czterech kluczowych potrzeb użytkowników:
• Łatwość obsługi: szybkie i proste wyszukiwanie zdjęć,
• Łączność: bezpośrednie dzielenie się zdjęciami za pośrednictwem portali społecznościowych – monitoring like’ów i komentarzy,
• Inspiracja: jedna platforma, która pozwala na interakcję ze zdjęciami, zachęca użytkowników do rozwijania fotograficznych umiejętności i uzyskania wspaniałych rezultatów,
• Kontrola: wszystkie zdjęcia bezpiecznie przechowywane w jednym miejscu; zawsze dostępne.

Platforma irista powstała w oparciu o doświadczenie i wiedzę firmy Canon w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu. Zaawansowane funkcjonalności w połączeniu z unikalnym designem na nowo definiują pojęcie kontroli nad kolekcją zdjęć.
Serwis oferuje wsparcie dla różnych typów plików, nie wprowadza limitów dotyczących wielkości zdjęć i automatycznie ładuje nowe pliki do zbioru. Przejrzysty interfejs użytkownika został wyposażony w wydajny indeks wyszukiwania, który pozwala odnaleźć pliki z wykorzystaniem szerokiej gamy kryteriów. Minimalistyczny projekt oferuje konfigurowalną oś czasu i opcje filtrowania według tagów, dzięki czemu z łatwością można odnaleźć pliki po dacie, lokalizacji, rodzaju obiektywu czy wielu innych. Integracja z serwisami, takimi jak Facebook® czy Flickr, pozwala nie tylko publikować zdjęcia na obu platformach, ale także monitorować „polubienia” i komentarze z poziomu interfejsu irista.

irista logo

„Ludzie fotografują więcej niż kiedykolwiek przy użyciu różnych urządzeń, ale trudno jest się cieszyć efektami, gdy pliki są przechowywane w wielu miejscach” - powiedział Alessandro Stanzani, szef grupy rozwiązań konsumenckich w Canon Europe. „Prezentując platformę irista rozwiązaliśmy ten problem. Jest to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które zostało zaprojektowane w odpowiedzi na potrzeby użytkowników – wykorzystaliśmy informacje zwrotne, które otrzymaliśmy podczas fazy testowej. Platforma stanowi nieocenione źródło dla osób, które kochają swoje zdjęcia. Planujemy dalszy rozwój projektu i wprowadzenie nowych funkcji”.
Platforma irista dostępna jest dla każdego użytkownika. Oferuje konta o różnej pojemności, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Bezpłatne konto podstawowe oferuje 10GB przestrzeni w chmurze. Na tym poziomie użytkownicy otrzymują dostęp do pełnej funkcjonalności platformy – mogą swobodnie zarządzać prywatnymi galeriami zdjęć. Z myślą o profesjonalistach i bardziej zaawansowanych fotografach, którzy mają większe wymagania zwłaszcza w zakresie pojemności, stworzono dwa kolejne warianty – konta 50GB i 100GB płatne w cyklu miesięcznym lub rocznym.

Dostępne warianty irista:
• Do 10GB: konto bezpłatne, pełna funkcjonalność
• Do 50GB: €4,99/miesiąc lub €49/rok
• Do 100GB: €10,99/ miesiąc lub €109/rok

Platforma irista jest już dostępna. Użytkownicy mogą rejestrować się na stronie www.irista.com

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )