Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Warto poczytać Newsletter Samyang Roadshow 2014 „Od dobrego światła do filmów poklatkowych”
sobota, 19 czerwca 2021

Samyang Roadshow 2014 „Od dobrego światła do filmów poklatkowych”
piątek, 06 czerwca 2014 16:24    Drukuj Email

W czerwcu rusza II edycja ogólnopolskiego Rroadshow marki Samyang. Impreza rozpocznie się 23 czerwca w Tarnowskich Górach na zamku Tarnowice Stare. Następnie Samyang odwiedzi kolejno Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk i Warszawę.

Samyang Roadshow 2014 po raz drugi stanie się wyjątkową okazją do bliższego poznania marki Samyang i jej produktów, jak również do wzięcia udziału w ciekawych i inspirujących do twórczego działania wykładach. Każde ze spotkań organizowane będzie wspólnie z lokalnymi partnerami marki Samyang.

Tematem przewodnim tegorocznych wykładów będzie światło oraz technika „time-lapse”. Biorący w nich udział uczestnicy odbędą wirtualną podróż do czasów fotografii analogowej, podczas której zdobędą szeroką i praktyczną wiedzę na temat roli światła w fotografii i filmie. Dowiedzą się czym jest dobre światło oraz gdzie i jak go szukać. Poznają techniki jego efektywnego wykorzystania oraz sposoby kreatywnego łączenia światła naturalnego ze sztucznym. Nauczą się patrzeć, dostrzegać i oceniać kadr oraz właściwą ekspozycję jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki. Prowadzącym wykład będzie Piotr Madura - fotograf, specjalista ds. optyki fotograficznej, Product Manager marki Samyang.

Drugi z wykładów poświęcony zostanie technice tworzenia filmów metodą poklatkową oraz postprodukcji. Uczestniczący w wykładzie dowiedzą się, m.in.: Czym różni się film poklatkowy złożony z filmów od złożonego ze zdjęć? Jakie akcesoria są potrzebne do jego wykonania? Dlaczego lepiej pracuje się
z obiektywami manualnymi? Co to są kodeki? Jak (prawie) wszystko zrobić za pomocą programu VirtualDub? Dlaczego nie trzeba bać się szumu? Po co używać filtrów szarych? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas wykładów, jak również poza nimi. Wykład poprowadzi Adam Śmiałek - fotograf, filmowiec, ekspert ds. cyfrowej obróbki obrazu i dźwięku.

Przez cały czas trwania imprezy będzie oczywiście możliwość wypróbowania i testowania szerokiej gamy obiektywów marki Samyang, w tym najnowszych modeli: Samyang 10mm F2.8 ED AS NCS CS, Samyang 12mm F2.0 NCS CS, Samyang 35mm F1.4 AS UMC AE Canon oraz Samyang 300mm Reflex.

Udział w Samyang Roadshow 2014 jest bezpłatny, jednakże ze względu na ograniczoną ilość miejsc na spotkaniach wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: www.samyang.pl.

Konkurs
Dla wszystkich, którzy wezmą udział w Samyang Roadshow 2014 organizator przygotował konkurs fotograficzny, którego nagrodą główną będzie obiektyw Samyang 85mm F1.4 z dowolnym mocowaniem. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie podczas rejestracji zdjęcia, które autor uważa za swoje najlepsze, przy czym tematyka prac jest dowolna. Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury
w składzie: Adam Brzoza - Ambasador Samyang, Piotr Madura - Product Manager Samyang oraz Adam Śmiałek - fotograf. Wynik konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej www.samyang.pl oraz na profilu społecznościowym marki pod adresem www.facebook.com/samyangpl.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://www.samyang.pl/images/Regulamin-konkursu.pdf

roadshow-2014-post

Terminy i lokalizacje:

23 czerwca, Tarnowskie Góry, Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare
ul. Pyskowicka 39
Poniedziałek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Fotozakupy.pl

24 czerwca, Wrocław, Dolnośląskie Centrum Filmowe
ul. Piłsudskiego 64a
Wtorek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Digital24.pl

25 czerwca, Poznań
Dokładny adres zostanie podany wkrótce.
Środa, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Digital24.pl

26 czerwca, Szczecin, Strefa 89
ul. Jagiellońska 89
Czwartek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Cyfrowe.pl

27 czerwca, Gdańsk, Studio Stocznia
ul. Niterów 1
Piątek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Foto-Net.pl

29 czerwca, Warszawa, Klub Fotografii Prasowej
ul. Foksal 3/5
Niedziela, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep MultiFoto.pl

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )