Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Warto poczytać Newsletter 10. Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic
niedziela, 20 czerwca 2021

10. Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic
poniedziałek, 02 czerwca 2014 14:47    Drukuj Email

10WKF plakatWielki Konkurs Fotograficzny organizowany przez National Geographic Polska to największe i najpopularniejsze wydarzenie tego typu w Polsce. Konkurs był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in. przez miesięcznik Press. Centrala National Geographic Society w Waszyngtonie nadała mu tytuł Best New Product Launch Campaign 2005 oraz uhonorowała nagrodą Brand Promotion Consumer Focus Award w 2010. Konkurs stał się inspiracją dla Towarzystwa National Geographic, które już od 2006 roku organizuje jego międzynarodową edycję.

Startuje 10. jubileuszowa edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic: 68000 uczestników; 414000 nadesłanych zdjęć; Najwybitniejsi fotografowie w jury.

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic to wyjątkowe wydarzenie w świecie fotografii i to zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. To konkurs, który przed wieloma fotografiami otwiera nowe możliwości, a za jego sprawą w ciągu ostatnich lat na polskim rynku objawiło się kilka nowych talentów
– mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska.
Na zwycięzców jak co roku czekają cenne nagrody, ale wierzę, że największym wyróżnieniem jest publikacja w magazynie z żółtą ramką oraz możliwość współpracy z National Geographic w przyszłości. Trzymam kciuki za tych, którzy wezmą udział w jubileuszowej edycji konkursu i wierzę, że poziom nadesłanych zdjęć będzie wyjątkowo wysoki – dodaje Martyna.

 

10WKF logo


Jury konkursu

TOMASZ TOMASZEWSKI

Przewodniczący Jury, wybitny i nagradzany fotograf, współpracuje z magazynem National Geographic od 25 lat, a od 1999 r. jest konsultantem generalnym jego polskiej edycji. Członek m.in. Związku Polskich Artystów Fotografików oraz American Society of Magazine Photographers. Publikował zdjęcia na łamach: Stern, New York Times, Time, Vogue, Die Zeit. Autor wystaw w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. 

MARTYNA WOJCIECHOWSKA 

Dziennikarka i podróżniczka, redaktor naczelna magazynów National Geographic Polska, NG Traveler i Kaleidoscope. Od 1998 roku związana z telewizją TVN, dla której zrealizowała m.in. program "Misja Martyna" oraz popularną serię dokumentalną "Kobieta na krańcu świata". Pierwsza Polka na mecie rajdu Dakar (2002), druga Polka w historii, która zdobyła Koronę Ziemi. 

WOJCIECH FRANUS

Dyrektor artystyczny National Geographic Polska, zajmuje się również opracowaniem graficznym książek podróżniczych. Wcześniej pracował w "Gazecie Wyborczej", w agencji fotograficznej "East News" i w tygodniku "Polityka". Z zamiłowania – specjalista od rewitalizacji fotografii historycznej.

ADAM BALCEREK

Nagradzany w Polsce i za granicą fotograf mody oraz reklamy, podróżnik. Publikował w Moves New York, Glamour, Prestige France oraz Vogue China. Jego prace zdobyły wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Autor licznych projektów charytatywnych związanych z fotografią, takich jak warsztaty Photography For Nairobi, polegające na tworzeniu miejsc pracy oraz walce z niewolnictwem w Afryce. 

GRZEGORZ LEŚNIEWSKI
Przyrodnik z wykształcenia, fotograf z zamiłowania, uwieczniający piękno polskiej natury. W 2005 roku został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody. Jako jedyny Polak został zaproszony do projektu Wild Wonders of Europe, ukazującego dziedzictwo przyrodnicze naszego kontynentu.

MACIEJ NABRDALIK
Członek prestiżowej amerykańskiej agencji VII. Nagradzany w konkursach fotografii prasowej, m.in: NPPA The Best of Photojournalism, Pictures of the Year International, Grand Press Photo. Laureat nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, juror Grand Press Photo 2012. Jego zdjęcia były prezentowane na wystawach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Włoszech, Francji, Niemczech, Czechach i Polsce.

RAFAŁ OLEJNICZAK
Dziennikarz radiowy i telewizyjny, fotograf, menadżer. Dyrektor Radia ZET, ZET Gold oraz Chilli ZET. Jako fotograf specjalizuje się w fotografii ulicznej. Jest m.in. autorem albumu "Pierw(s)i w Polsce" (nowatorski projekt charytatywny dla wydawnictwa National Geographic). Autor trzech wystaw: "Lokalne historie" (Warszawa, 2003), "Podejrzane przypadki" (Warszawa, 2008), "Wszystkie niewłaściwe momenty" (wystawa w Warszawie pod patronatem National Geographic, 2013). Dzieli życie między trzy wielkie pasje: radio, fotografowanie i podróże.


Zasady konkursu

Zdjęcia można zgłaszać od 1 czerwca do 31 sierpnia przez stronę www.wkf.national-geographic.pl
Konkurs organizowany jest w 5 kategoriach:
- KRAJOBRAZ
- LUDZIE
- ZWIERZĘTA
- FOTOREPORTAŻ

Kategoria specjalna SAMSUNG:
- NAJSZYBCIEJ DO DOSKONAŁOŚCI

W każdej kategorii uczestnicy mogą zgłosić maksymalnie po 5 zdjęć.
W kategorii FOTOREPORTAŻ, w której należy zgłosić sekwencję od 3 do 6 fotografii.

Jury w pierwszym etapie obrad wyłoni finalistów, a następnie przyzna: Grand Prix Konkursu oraz jedną nagrodę główną i po dwa wyróżnienia w każdej kategorii. Nazwiska laureatów i zwycięskie fotografie opublikowane zostaną na łamach listopadowego numeru National Geographic Polska, który ukaże się 30 października.

Nagrody

LAUREAT GRAND PRIX
- Aparat Samsung Smart Camera NX30 z wymienną optyką, z obiektywem Samsung 18 - 55 mm f/3,5 - 5,6 OIS III
- Obiektyw Samsung S1650ASB
- Obiektyw Samsung W16NB
- Obiektyw Samsung T50200IB
- Tablet Samsung Galaxy Note PRO
- Monitor Samsung UHD 28” 590
- Karta SD Samsung PRO 64GB

LAUREACI PIERWSZYCH MIEJSC WE WSZYSTKICH KATEGORIACH
- Aparat Samsung Smart Camera NX300 z obiektywem
- Tablet Samsung Galaxy Tab PRO 10.1
- Karta SD Samsung PRO 64GB

WYRÓŻNIENI WE WSZYSTKICH KATEGORIACH
- Aparat Samsung Smart Camera NXF1
- Smartfon Samsung Galaxy Note 3 5,7” z rysikiem S-PEN
- Karta SD Samsung PRO 64GB

MECENASEM KONKURSU I FUNDATOREM NAGRÓD JEST FIRMA SAMSUNG.

www.national-geographic.pl

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )