Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Peryferia Nowe drukarki wielofunkcyjne Canon PIXMA
niedziela, 20 czerwca 2021

Nowe drukarki wielofunkcyjne Canon PIXMA
środa, 20 sierpnia 2014 23:11    Drukuj Email

Cztery wielofunkcyjne modele atramentowe PIXMA MG2950, MG5650, MG6650, MG7550 oraz jeden model przenośny PIXMA iP110 to nowa rozszerzona linia drukarek domowych firmy Canon. Urządzenia zostały wyposażone w najnowsze opcje łączności, które wraz z szerokim zakresem funkcjonalności drukowania z podłączonych urządzeń – od szybkiego dostępu do zdjęć i dokumentów w chmurze, po wydruki za pośrednictwem NFC (z ang. near field connectivity – komunikacja bliskiego zasięgu), świadczą o ciągłym rozwoju linii drukarek PIXMA. Do grupy nowych urządzeń Canon dołączyły także dwa skanery serii CanoScan – LiDE 120 i LiDE 220 o rozbudowanych funkcjach skanowania bezpośrednio do chmury i w wysokiej rozdzielczości.

PIXMA MG7550 2

Nowe możliwości w zakresie polączeń i druku
Nowością w zaprezentowanych urządzeniach PIXMA jest integracja z technologią NFC. Aplikacja PIXMA Touch & Print umożliwia użytkownikom skanowanie i drukowanie z wykorzytaniem standardu NFC – wystarczy zbliżyć kompatybilne urządzenie mobilne do drukarki. To wszystko sprawia, że drukowanie ze smartfonów i tabletów jest jeszcze łatwiejsze.

Canon zaktualizował także oprogramowanie PIXMA Cloud Link, które pozwala na łatwiejszą obsługę fotografii i dokumentów w chmurze.
Aplikacja oferuje teraz dostęp do Google Drive™ i OneDrive™, a także serwisów społecznościowych takich jak Facebook™, Evernote™, Drop Box™ czy Twitter™.Użytkownicy drukarek PIXMA MG5650, MG6650 i MG7550 mogą także skanować i zapisywać pliki JPG oraz PDF bezpośrednio do chmury, np. do DropBox, Google Drive oraz innych. Co więcej, dzięki aplikacji PIXMA Printing Solutions można wykonać tę czynność również bezpośrednio z poziomu wyświetlacza, smartfona lub tabletu.

 PIXMA MG5650

Dodatkowo dla urządzeń PIXMA MG5650, MG6650 i MG7550 Canon wprowadził nową funkcję skanowania do poczty e-mail. Pozwala ona użytkownikom oszczędzić czas dzięki opcji bezpośredniego załączania skanowanych dokumentów i zdjęć do wiadomości e-mail z poziomu drukarki.

Z myślą o użytkownikach korzystających z tabletów, Canon rozwinął aplikację PIXMA Printing Solutions o nową usługę Easy Photo Print+. Dzięki niej zdjęcia zapisane na urządzeniu lub zgromadzone w chmurze można edytować i z łatwością drukować z poziomu tabletu. Easy Photo Print+ daje również wiele możliwości kreatywnego wykorzystania zdjęć oferując szeroką gamę szablonów do tworzenia spersonalizowanych kart, kalendarzy czy kolaży.

Inteligentna i w pełni wyposażona: PIXMA MG7550
Nowa PIXMA MG7550 to następca modelu MG7150. Zaawansowana wielofunkcyjna 6-atramentowa drukarka fotograficzna wyposażona została w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 8,8 cm. Unikatowy inteligentny system dotykowy (Intelligent Touch System) firmy Canon oraz łączność Wi-Fi oraz Ethernet pozwala na zarządzanie drukiem i procesem skanowania na urządzeniach mobilnych poprzez chmurę lub łączność NFC.

Dzięki systemowi sześciu pojedynczych atramentów (czarny, czarny barwnikowy, cyjan, magenta, żółty i szary) PIXMA MG7550 tworzy wydruki o płynnej gradacji i nawet w przypadku czarno-białych wydruków użytkownik otrzymuje za jednym dotknięciem przycisku profesjonalne zdjęcia bez obramowania i w jakości typowej dla punktu fotograficznego. Tworząc wydruki w rozdzielczości 9600dpi z zachowaniem barw charakterystycznym dla studia fotograficznego, PIXMA MG7550 jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieć wysokiej jakości profesjonalne wydruki oferowane przez kompaktowe urządzenie.

PIXMA MG2950 2

Wysoka wydajność domowych wydruków: MG6650 i MG5650
Nowe urządzenia MG6650 i MG5650, które zastępują modele PIXMA MG6550 i MG5550, zaprojektowano z myślą o użytkownikach szukających połączenia wysokiej jakości wydruku dokumentów i zdjęć w warunkach domowych. Wyposażono je w system pięciu oddzielnych atramentów. Dzięki łączności Wi-Fi nowe urządzenia oferują szeroki zakres funkcji bezprzewodowego drukowania, od zgodności z aplikacją Canon PIXMA Printing Solutions na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, po możliwość bezpośredniego drukowania z aparatów obsługujących Wi-Fi. Ponadto urządzenia zapewniają wsparcie platform AirPrint™ oraz Google Cloud Print™.

PIXMA MG6650 posiada dotykowy wyświetlacz TFT o przekątnej 7,5 cm, a model MG5650 – 6,2 cm. Urządzenia zapewniają dostęp do menu oraz pozostałych funkcji, jednocześnie umożliwiając łatwe skanowanie i drukowanie bezpośrednio z poziomu drukarki. Dodatkowo, obsługa standardu łączeności NFC w modelu MG6650 ułatwia komunikację ze smartfonem czy tabletem.

 

Łączność na najwyższym poziomie: PIXMA MG2950
Wyposażone w łączność Wi-Fi, kompaktowe urządzenie PIXMA MG2950 oferuje możliwości druku, skanowania i kopiowania w konkurencyjnej cenie. Zaprojektowana do prywatnego użytku w warunkach domowych, MG2950 pozwala użytkownikom bezpośrednio łączyć się, drukować i skanować z szerokiej gamy urządzeń mobilnych oraz zasobów w chmurze dzięki PIXMA Cloud Link. MG2950 pracuje także w trybie AP (Access Point), który umożliwia bezpośrednie łączenie z urządzeniem bez konieczności dostępu do Internetu.

LiDE 120

Drukowanie w podróży: PIXMA iP110
PIXMA iP110 to lekka, smukła i przenośna drukarka jednofunkcyjna produkująca wydruki doskonałej jakości, od wyraźnych i czytelnych dokumentów, po żywe fotografie. Jako następca modelu iP100, iP110 oferuje szereg opcji łączności, takich jak Wi-Fi czy drukowanie z chmury, które są kompatybilne z platformą Google Cloud Print™ i Apple Air Print™ i wspierane przez aplikację Canon PIXMA Printing Solutions.

PIXMA iP110 umożliwia drukowanie w rozdzielczości 9600dpi z prędkością 5,8 obrazów/min w trybie kolorowym i 9 obrazów/min w trybie monochromatycznym oraz drukuje zdjęcia w formacie pocztówkowym w ok. 51 sekund.

LiDE 120

Wysokiej jakości skanowanie: CanoScan LiDE 120 i LiDE 220
Wraz z rozszerzeniem nowej serii drukarek PIXMA, Canon zaprezentował także dwa nowe modele skanerów CanoScan: LiDE 120 i LiDE 220.

CanoScan LiDE 120 to stylowy skaner z linii LiDE, następca modelu LiDE 110. Dzięki czujnikowi obrazu CIS, zapewnia wysoką rozdzielczość skanowania na poziomie 2400x4800 dpi i umożliwia przetwarzanie formatu A4 o rozdzielczości 300dpi w 16 sekund.

PIXMA iP110

PIXMA iP110

Następca modelu LiDE 210, CanoScan LiDE 220 został wyposażony w dodatkowy, piąty przycisk EZ, który umożliwia tworzenie wielostronnicowych dokumentów PDF bez konieczności korzystania z komputera PC. LiDE 220 dodatkowo pozwala zaoszczędzić cenne miejsce na biurku dzięki podstawce umożliwiającej korzystanie z urządzenia w pozycji pionowej. Czujnik obrazu CIS urządzenia pozwala skanować w rozdzielczości 4800x4800dpi i przetwarzać dokumenty w formacie A4 w zaledwie 10 sekund. Oba modele posiadają złącza USB oraz bogate oprogramowanie, takie jak Auto Document Fix i Auto Photo Fix II, które wraz z prostym w użyciu interfejsem oraz funkcją skanowania automatycznego (Auto Scan) pozwalają osiągnąć zadowalające rezultaty z dużą łatwością. Skanery umożliwiają także bezpośrednie skanowanie do chmury przy użyciu komutera PC.

Dostępność
• PIXMA MG6650, MG5650, MG2950 oraz CanoScan LiDE 120 i LiDE 220 będą dostępne we wrześniu 2014 r.
• PIXMA MG7550 i iP110 będą dostępne w październiku 2014 r.

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież