Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Peryferia Toshiba zasypuje nowościami na targach IFA
piątek, 16 kwietnia 2021

Toshiba zasypuje nowościami na targach IFA
czwartek, 02 września 2010 17:04    Drukuj Email

Podczas odbywających się w Berlinie targów IFA Toshiba zaprezentowała wiele nowości. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują przenośne prezentery LUMILEO P100 i M200, kamery CAMILEO P20 i S30 oraz odtwarzacz plików multimedialnych STOR.E TV+.

 CAMILEO-P20----400

Lumileo to nowa kategoria wśród produktów Toshiby. Taką nazwą oznaczono przenośne prezentery, pozwalające na wyświetlanie na ścianie np. prezentacji, zdjęć z telefonu czy gier. Urządzenie waży jedynie 145 gramów i mieści się w kieszeni. Można z niego wyświetlić obraz o przekątnej 152 cm. Toshiba zaprezentowała od razu dwa modele LUMILEO P100 oraz M200, obydwa można podłączyć m.in. do laptopa, smartphone’a, kamery cyfrowej, konsoli z grami oraz do przenośnych media player’ów. Bardziej wszechstronnym modelem jest LUMILEO M200. Można na nim zarówno przechowywać dane jak i prezentować treści multimedialne. Urządzenie zostało wyposażone w dysk 2 GB, czytnik mikrokart SD i media player. W Polsce obydwa modele będą dostępne w czwartym kwartale br.

 CAMILEO-S30----400

CAMILEO P20 i CAMILEO S30 są w pełni wyposażonymi wysokiej jakości kamerkami Full HD. Obydwa urządzenia mają dotykowe wyświetlacze i intuicyjne łatwe w obsłudze interfejsy, Wyposażone zostały w 10 x cyfrowy zoom, 3-calowy ekran dotykowy LCD oraz czytnik kart SD/SDHC/SDXC. Różni je matryca. W CAMILEO P20 ma ona rozdzielczość 5 milionów pikseli, a w CAMILEO S30 8 milionów pikseli. W Polsce kamerki dostępne będą także w czwartym kwartale br.

 LUMILEO-P100-----400

Trzecią nowością Toshiby zaprezentowaną na IFA jest odtwarzacz plików multimedialnych STOR.E TV+ przeznaczony głównie do użytku domowego. Sprzęt może pomieścić do 2 terabajtów danych i przesyłać materiały multimedialne na podłączone urządzenie wykluczając po drodze wszelkie problemy z kompatybilnością. Urządzenie odczytuje większość najpopularniejszych formatów m.in. MP3, WMA, WAV, AAC, OGG, FLAC, LPCM, Dolby Digital, MPEG1 (DAT, MPG) czy RM/RMVB (RM/RMVB). Nie ma problemu też z odtwarzaniem napisów w formacie SSA, SMI, SRT, SUB, IDX+SUB. Sprzęt wyposażony jest m.in w opcję WLAN, podwójny USB 2.0 oraz port HDMI 1.3. Ponadto ma wbudowany czytnik kart SD (SDHC), MMC i MemoryStick. Mimo mocnych parametrów technicznych STOR.E TV+ jest niedużym urządzeniem ważącym 770 gramów. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy ta nowość pojawi się w Polsce.

 

LUMILEO-M200---400

STOR

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież