Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Peryferia Sharp AQUOS LED
środa, 14 kwietnia 2021

Sharp AQUOS LED
piątek, 02 kwietnia 2010 00:36    Drukuj Email
Pierwsze telewizory Sharp AQUOS LED z technologią Quattron już w Polsce

TV---200Tuż po świętach wielkanocnych na rynek polski trafią wyczekiwane serie telewizorów Sharp AQUOS LED z technologią Quattron – modele Sharp AQUOS LE820E i 810E. Telewizory te, oprócz wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych, imponują piękną, nowoczesną linią. Ich „grubość”  to niecałe 4 cm, co przy rozmiarze ekranu 46- czy 52 cali jest nie lada wyczynem. Dzięki obudowie płynnie przenikającej w powierzchnię ekranu, telewizory dają wrażenie dużo większych niż wskazuje na to ich specyfikacja. Także znakomite parametry ekologiczne wyróżniają nowe telewizory Sharp.

Sharp AQUOS LED serii LE820E i LE810E wyposażono w unikatową technologię Sharp Quattron (RGB+Y  - Piksele RGB  są uzupełnione o piksel żółty  - czerwony, zielony, niebieski plus żółty). Dodanie koloru żółtego, jako czwartego piksela w nowych panelach Sharp zapewnia jaśniejszy obraz i niepowtarzalne doznania podczas oglądania telewizji o wysokiej rozdzielczości. Technologia Quattron firmy Sharp ustanawia nowe standardy dla telewizorów LCD. Możliwość wyświetlania około miliarda kolorów w połączeniu z podświetleniem LED i nowymi panelami X-Gen przynoszą wyraźne zalety pod względem jakości obrazu i reprodukcji kolorów w porównaniu z tradycyjnymi telewizorami z panelami RGB. Oprócz jasnych, słonecznych odcieni kolorów żółtego i złota, dodany subpiksel Y pozwala na odtwarzanie kolorów, tak żywych i soczystych, jakimi są w rzeczywistości. W telewizorach z technologią Quattron obraz ma o ponad 30% większą rozdzielczość niż w tradycyjncyh LCD, wyraźnie lepszy kontrast oraz wspomnianą już jasność.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 3 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież