Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Pamięci Technologia Zaawansowanego Formatowania
poniedziałek, 17 maja 2021

Technologia Zaawansowanego Formatowania
czwartek, 14 stycznia 2010 22:21    Drukuj Email

wdfDesktop_CaviarGreen_200Zaawansowane formatowanie umożliwia producentom dysków twardych tworzenie urządzeń odczytujących i zapisujących większą ilość danych na tej samej dostępnej powierzchni dysku twardego. Technologia Zaawansowanego Formatowania została wdrożona przez WD i innych producentów w celu zwiększenia efektywności formatowania nośników i tym samym uzyskiwania większych dostępnych pojemności dyskowych.

Modele dysków twardych WD Caviar Green 1TB (WD10EARS), 1,5TB (WD15EARS) i 2TB (WD20EARS) zostały wyprodukowane już z zastosowaniem Technologii Zaawansowanego Formatowania,  a z upływem czasu w ofercie WD znajdzie się więcej takich urządzeń. Na etykietach dysków WD z Technologią Zaawansowanego Formatowania które warto przeczytać przed rozpoczęciem montażu urządzenia, znajdują się specjalne informacje dotyczące ich instalacji. Dyski te zostały zoptymalizowane do pracy z komputerami Mac i najnowszymi systemami Windows, tj. Vista™ i Windows 7.  Zaawansowane formatowanie umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni dyskowej poprzez zwiększenie rozmiaru pojedynczego sektora z 512 do 4096 bajtów.

Więcej o Technologii Zaawansowanego Formatowania w dyskach WD, oprogramowaniu WD Align znaleźć można na stronie http://www.wdc.com/en/products/advancedformat/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież