Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Pamięci Sony 8GB Memory Stick PRO-HG Duo Transfer Jet
niedziela, 09 maja 2021

Sony 8GB Memory Stick PRO-HG Duo Transfer Jet
piątek, 22 stycznia 2010 18:32    Drukuj Email

sonytransferjetmemorystick8gbFirma Sony zaprezentowała kartę pamięci Memory Stick PRO-HG Duo 8 GB z wbudowanym nadajnikiem radiowym w technologii Transfer Jet. Karta  wykorzystuje standard transmisji radiowej 802.11n, możliwe jest zatem przesyłanie plików do urządzeń wyposażonych w odpowiedni adapter. Protokół 802.11n pozwala na teoretyczny transfer do 560 Mb/s, jednak w praktyce wydajność karty Sony ograniczona jest do ok. 40 Mb/s. Łącze Transfer Jet przeznaczone jest do transmisji na bardzo krótkich dystansach – do 3 cm.

Kartę stosować można w Cyber-shot’ach TX7 i HX5V, w przyszłości w łącze Transfer Jet mają być wyposażone również produkowane przez Sony telewizory, cyfrowe ramki i konsole do gry.


Dla urządzeń nie wyposażonych w odbiornik/nadajnik 802.11n dostępny będzie zewnętrzny adapter/podstawka, podłączany poprzez port USB. Karta jest już dostępna w systemie przedsprzedaży w cenie 99.99 USD.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież