Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Obiektywy SIGMA 17 – 70 mm, f/2,8 - 4 DC MACRO OS HSM
niedziela, 18 kwietnia 2021

SIGMA 17 – 70 mm, f/2,8 - 4 DC MACRO OS HSM
środa, 09 grudnia 2009 17:12    Drukuj Email

17_70mmF28_4_DCOSHSM-200Sigma zaprezentowała najnowszy obiektyw – 17 – 70 mm ze światłem f/2,8 - 4 DC MACRO OS, doskonały do zdjęć portretowych, sportowych, makrofotografii oraz wykonywania zdjęć o ogólnej tematyce. Stabilizator Optyczny (OS) pozwala na korzystanie z czasów migawki o 4 kroki dłuższych niż było to możliwe do tej pory. Dla modeli aparatów Sony i Pentax, wbudowany system OS działa we współpracy z systemem aparatu i może być używany jako alternatywa przy aparatach z wbudowanym stabilizatorem obrazu. Ponieważ kompensacja wstrząsów jest widoczna w wizjerze, fotografujący może z łatwością upewnić się, że obiekt nie będzie poruszony.

Minimalna odległość ustawiania ostrości tego obiektywu wynosi 22 cm w całej rozciągłości zoomu, a maksymalne powiększenie 1:2,7 czyni z niego idealny obiektyw do zdjęć z bliska. Można ustawić ostrość na obiekcie znajdującym się około 4,7cm od czoła obiektywu. Trzy asferyczne soczewki oraz jedna soczewka ELD (wyjątkowo niska dyspersja) zapewniają doskonałą korekcję wszelkich aberracji. Obiektyw wyposażony jest w siedmiolistkową, okrągłą przysłonę, która dodaje atrakcyjne rozmycie obiektom poza zakresem ostrości. Wewnętrzny system ustawiania ostrości eliminuje rotowanie soczewki, dzięki czemu obiektywu można używać z polaryzatorem kołowym.

W zestawie z obiektywem znajduje się Tulipanowa osłona na obiektyw.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież