Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Obiektywy Nikkor 35 mm AF-S f/1,8G FX
środa, 21 kwietnia 2021

Nikkor 35 mm AF-S f/1,8G FX
niedziela, 12 stycznia 2014 00:02    Drukuj Email

Nikon przedstawiłdługo  oczekiwany przez entuzjastów fotografii ulicznej obiektyw stałoogniskowy formatu FX — AF-S Nikkor 35mm f/1,8G. Charakteryzuje go duży otwór względny i układ optyczny zaprojektowany do współpracy z lustrzankami cyfrowymi o dużej rozdzielczości. Nowy obiektyw 35 mm rejestruje obrazy w sposób nadzwyczaj wyraźny i kontrastowy.

AFS 35 1 8Ga

Ten średnioszerokokątny obiektyw świetnie się nadaje do fotografii ulicznej, a także do portretów środowiskowych, krajobrazów i widoków miasta. Pomaga kadrować nietuzinkowo, pozwalając uchwycić kontekst tła bez uszczerbku dla prywatności fotografowanych osób. Lżejszy, bardziej kompaktowy i bardziej przystępny cenowo niż jego profesjonalny odpowiednik, Nikkor 35mm f/1.8G będzie z pewnością ulubionym obiektywem zapalonych fotografów chcących korzystać z klasycznej ogniskowej 35 mm.
Klasyczna estetyka, klasyczna ogniskowa

Nowy obiektyw Nikkor 35 mm f/1,8G pięknie rejestruje każdą scenę i każdy motyw: tętniące życiem ulice, portrety rodzajowe, krajobrazy za dnia i obrazy miasta nocą. Ogniskowa 35 mm, ceniona ze względu na sposób kadrowania obrazu, odcisnęła na fotografii niezatarte piętno. Każdy fotograf, który chce rejestrować energię i rytm życia ulicy doceni sposób, w jaki szerokie pole widzenia angażuje emocjonalnie widza i umieszcza go w samym środku akcji. Portreciści, którzy pragną przedstawić relację między fotografowaną osobą a jej otoczeniem, mogą fotografować z niewielkiej odległości i umieścić na zdjęciach zapewniające kontekst tło. Jasność, uniwersalność i poręczność nowego obiektywu Nikkor o nadzwyczajnej konstrukcji optycznej i niewielkiej wadze sprawi, że trudno będzie zostawić go w domu.

Jasny i ostry

Duży otwór względny f/1,8 tego obiektywu zapewnia wyjątkową kontrolę nad głębią ostrości, pozwalając na oddzielenie motywu od tła. Jak w przypadku innych obiektywów stałoogniskowych NIKKOR, przyłożono szczególną wagę do reprodukcji obrazu: bokeh jest okrągły i przepięknie gładki za sprawą okrągłej przysłony i dokładnej gradacji rozmycia obrazu od punktu ogniskowania do tła. Ponadto duży otwór względny pozwala fotografować z krótszym czasem otwarcia migawki i uzyskiwać wyraźne zdjęcia przy słabym oświetleniu. Zapewnia także jaśniejszy obraz w wizjerze, co pozwala na precyzyjniejsze komponowanie obrazu.

Znana jakość Nikkor

Nowy obiektyw Nikkor 35 mm f/1,8G został zaprojektowany tak, by w pełni korzystać nowoczesne matryce o wysokiej rozdzielczości. Zapewnia nadzwyczajną wyrazistość i wysoki kontrast całego kadru. Konstrukcja optyczna jest podobna do konstrukcji profesjonalnego obiektywu Nikkor 35 mm f/1,4G, dlatego punktowe źródła światła są reprodukowane z minimalną aberracją komatyczną, co pozwala na tworzenie niesamowitych zdjęć nocnych. Konstrukcja optyczna zawiera 11 elementów w 8 grupach i zawiera jedną soczewkę asferyczną i jedną soczewkę ze szkła ED. Zminimalizowano w ten sposób aberracje chromatyczne i uzyskano ostry, kontrastowy obraz. Za sprawą cichego silnika falowego (SWM) autofokus działa gładko, cicho i szybko, a minimalna odległość zdjęciowa to zaledwie 0,25 m.

Swoboda poruszania się

Lekki, kompaktowy i niedrogi obiektyw Nikkor 35 mm f/1,8G zasługuje na miejsce w torbie każdego wytrawnego fotografa. Dzięki mniejszemu ciężarowi i możliwości stosowania dłuższych czasów otwarcia migawki obiektyw ten może skłonić do odwiedzenia kilku ulic, na których wszystko się może zdarzyć. Obiektyw Nikkor 35 mm f/1,8G został zoptymalizowany pod kątem aparatów Nikon formatu FX, ale stanowi również świetną opcję dla fotografów korzystających z formatu DX, szukających jasnego obiektywu do rejestrowania klasycznych zdjęć z cudownie wiernymi kolorami i wysokim kontrastem.

W komplecie z obiektywem AF-S Nikkor 35mm f/1.8G znajduje się futerał na obiektyw CL-0915 oraz osłona przeciwsłoneczna HB-70.

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież