Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Obiektywy Najmnieszy TAMRON
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Najmnieszy TAMRON
czwartek, 09 grudnia 2010 21:29    Drukuj Email

tamronTamron przedstawia najlżejszy na świecie,
najmniejszy 15x travel zoom
z silnikiem ultradźwiękowym(AF Piezo).

Nowy 18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD (Model B008)
z ultradźwiękowym silnikiem AF Piezo dla aparatów SLR z APS-C.

9 Grudnia 2010, Tamron przedstawia nowy mega travel zoom z zakresem ogniskowej 18-270mm. Tamron nadal jest rekordzistą w dziedzinie długości ogniskowych dla obiektywów SLR.1

Obiektyw posiada nowo opracowany ultradźwiękowy motor Piezo, który zapewnia cichy, precyzyjny oraz zadziwiająco szybki autofocus. Co więcej wyjątkowa technologia stabilizacji obrazu(VC) została ulepszona tak, by pozwolić na bardziej kompaktową konstrukcję.

Posiadając zakres ogniskowej, który obejmuje prawie każdą sytuację fotograficzną obiektyw zapewnia o swoim wysokim poziomie uniwersalności. Jego kompaktowa i lekka konstrukcja sprawia, że jest idealnym towarzyszem podróży. Obiektyw nie tylko obejmuje wszystko od szerokiego kąta dla krajobrazów po tele dla zbliżeń, ale także zapewnia możliwości delikatnego makro przy maksymalnym powiększeniu 1:3,8 w całym zakresie ogniskowych.

Obiektyw 18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD z mocowaniem Nikon i Canon będą dostępne pod koniec grudnia. Mocowanie sony będzie dostępne w późniejszym terminie, który zostanie ogłoszony wkrótce2

Cechy produktu:

  • 15x Zoom- największy zakres długości ogniskowej na świecie
  • kompaktowy i lekki
  • cichy i bardzo szybki ultradźwiękowy motor Piezo
  • VC (Vibration compensation) stabilizacja obrazu
  • maksymalne powiększenie 1:3,8 przy minimalnej odległości wyostrzania 0.49m
  • Obiektyw Di II- optymalny do użycia z aparatami o matrycy APS-C
Zobacz wieksze!

Dane techniczne:

Model: B008

Długość ogniskowej: 18-270mm

Przysłona: F/3.5-6.3

Kąt widzenia (po przekątnej): 75033'- 5055'

Konstrukcja obiektywu: 16 elementów, 13 grup

Minimalna odległość wyostrzania: 0.49m

Maksymalne powiększenie: 1:3.8 (przy f=270mm: MFD 0.49m)

Rozmiar filtra: ø62mm

Długość: 88mm 3,4

Całkowita długość: 94.6mm 3,5

Średnica: ø74.4mm

Waga: 450g 3

Liczba listków przysłony: 7

Minimalna wartość przysłony: F/22-40

Akcesoria standardowe: osłona tulipanowa

Mocowania: Canon, Nikon, Sony2

*Specyfikacja, wygląd, wydajność itd. mogą zostać zmienione uprzedzenia.

1. Tamron B003 posiada długość ogniskowej o zakresie 18-270mm

2. Mocowanie sony nie posiada mechanizmu stabilizacji obrazu (VC), ponieważ korpus aparatów

cyfrowych SLR Sony ma wbudowaną funkcję stabilizacji obrazu. Dlatego obiektyw z mocowaniem  Sony określany jest jako 18-270mm F/3.5-6.3 Di II PZD i nie posiada w opisie VC.

3. Dane dla mocowania Nikon

4. Jest to długość bez mocowania, od krawędzi obiektywu do początku mocowania

5.Cała długość jest określona jako odległość pomiędzy krawędzią obiektywu a końcem mocowania.

Charakterystyka w detalach:

  • PZD (Piezo Drive)

Silniki ultradźwiękowe podzielone są na 2 kategorie w zależności od tego jak generowana jest energia przenosząca napęd: ruchome fale energii oraz stałe fale energii. Silniki napędzane przez ruchome fale energii zawierają kołowy ultradźwiękowy arc motor używany w aktualnie wprowadzonym na rynek 70-300mm F/4-5.6 VC USD. W obiektywie 18-270mm F/3.5-6.3 Di II PZD zastosowano nową technologię, PZD (Piezo Drive), która działa zgodnie z zasadami fali stojącej.

Silnik ultradźwiękowy fali stojącej wykorzystuje napięcia by rozszerzyć i włączyć piezoelektryczny (piezoceramic) element, w ten sposób przenosząc cały element w ruch fal stojących. Metalowa krawędź jest punktem kontaktowym elementu z wirnikiem, porusza się ruchem eliptycznym od obrotowego ruchu poruszającego się elementu. Następnie tarcie z tego ruchu obraca wirnik. Motory ultradźwiękowe fali stojącej posiadają odrębną zaletę bycia szybszymi, cichszymi oraz bardziej precyzyjnymi i kompaktowymi niż ich odpowiedniki działające na zasadzie ruchomej fali energii.

  • VC (Vibration Compensation)- stabilizacja obrazu

Mechanizm VC Tamrona posiada 3-cewkowy system, za pomocą którego ruchome 3 cewki elektromagnetycznie aktywują stabilizację obrazu VC grupy obiektywów poprzez 3 stalowe kule. Element VC obiektywu jest w prosty sposób utrzymywany na swoim miejscu poprzez kontakt ze stalowymi kulkami, powodując płynny ruch z niewielkim tarciem. Pozwala to na otrzymanie stabilnego obrazu w wizjerze z doskonałą wydajnością funkcji śledzenia oraz eliminuje rozmazania powstałe podczas robinia zdjęć  z „reki” dając czystsze, wyraźniejsze ujęcia.

  • Nowy mechanizm VC (metoda poruszających się cewek)

Oryginalny mechanizm stabilizacji obrazu VC Tamrona wykorzystuje system ruchomych magnesów z ciężkimi magnesami. W nowym urządzeniu VC pozycja magnesów oraz cewek jest odwrócona, więc element optyczny VC jest doczepiony do cewki. Nowy mechanizm VC posiada mechanizm poruszających się lekkich cewek, które zmniejszają obciążenie układu napędowego. Lżejsze, bardziej kompaktowe, ulepszone urządzenie VC przyczynia się do ogólnej lekkości i kompaktowego rozmiaru obiektywu.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 20 Votes )
 

Komentarze  

 
+1 # Łukasz 2011-01-26 22:55
Bardzo przyjemny obiektyw za rozsądną cenę ze świetnie działający m stabilizat orem jedyny mankament stanowi nierównomi erny opór podczas zmiany ogniskowej . 18-50 lekko, następnie skok gdzie musimy użyć więcej siły. drugi skok przy około 200mm.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież