Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Obiektywy LUMIX FISHEYE 8 mm, f/3,5
niedziela, 09 maja 2021

LUMIX FISHEYE 8 mm, f/3,5
wtorek, 01 czerwca 2010 19:44    Drukuj Email

H_F008_slant-----200Panasonic zaprezentował nowy, wymienny obiektyw LUMIX FISHEYE 8 mm, f/3,5 (odpowiednik dla negatywu 35 mm: 16 mm), przeznaczony do aparatów systemowych nowej generacji LUMIX G Micro System.

Nowy obiektyw zbudowany jest z dziesięciu soczewek w dziewięciu grupach. Zastosowanie soczewki ED sprawia, że obiektyw rysuje ostry obraz od zbliżenia aż po nieskończoność, zaś aberracja chromatyczna i zniekształcenia są zminimalizowane. Obiektyw jest w stanie ustawić ostrość już w odległości 0,1 metra od celu, jednocześnie nowie rybie oko wykorzystuje wewnętrzny system ogniskowania, który umożliwia wykonywanie zdjęć z dużych odległości, nie zmuszając użytkowników do podchodzenia do fotografowanego przedmiotu nawet wówczas, gdy chcą wykonać zbliżenie.

Zastosowanie silnika krokowego sprawia, że ustawianie ostrości przebiega płynnie i cicho zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów. W konstrukcji obiektywu zastosowano solidne, metalowe mocowanie oraz wielokrotnie powlekane soczewki, które zmniejszają odblaski i refleksy, co pozwala uzyskać świetne parametry optyczne. Optymalnie zaprojektowana nasadka przeciwsłoneczna pozwala na korzystanie z obiektywu nawet przy silnym świetle słonecznym.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież