Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Obiektywy LEICA SUMMILUX-M 35 mm f/1,4 ASPH.
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

LEICA SUMMILUX-M 35 mm f/1,4 ASPH.
środa, 19 maja 2010 00:54    Drukuj Email
Unowocześniona wersja jednego z najpopularniejszych obiektywów systemu M

35summilux---200Nowy SUMMILUX-M 35 mm /f1,4 ASPH  ustanawia nowe standardy w klasie umiarkowanie szerokokątnych obiektywów reporterskich o wysokiej jasności. Konstrukcja optyczna została zoptymalizowana pod kątem wymagań stawianych przez cyfrowe aparaty Leica M.  W odróżnieniu od swojego poprzednika nowy obiektyw został wyposażony w pływający system ogniskowania. Tylko tylna grupa soczewek jest ruchoma względem całego układu, co umożliwia zachowanie najwyższej jakości odwzorowania w całym zakresie odległości ogniskowania, już od 70 cm. Obiektyw został ponadto wyposażony w nową, metalową osłonę przeciwsłoneczną, o opatentowanej przez Leikę konstrukcji. Osłona jest bardzo kompaktowa, co powoduje, że nowy Summilux jest jeszcze poręczniejszy niż dotychczas.

35summi_hood---200Układ optyczny obiektywu LEICA SUMMILUX-M 35 mm f/1,4 ASPH. składa się z dziewięciu soczewek, z których pięć wykonano ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji. Jedna z soczewek jest sferyczna, co umożliwiło zmniejszenie gabarytów obiektywu przy zachowaniu doskonałych parametrów optycznych.


Nowy obiektyw będzie dostępny u autoryzowanych dealerów od końca maja 2010 w cenie ok. 15300 zł

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież