Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Obiektywy SIGMA 85 mm f/1,4 EX DG HSM
środa, 14 kwietnia 2021

SIGMA 85 mm f/1,4 EX DG HSM
wtorek, 23 lutego 2010 22:42    Drukuj Email

lens_85_14_EX_DG_HSM_---200Sigma Corporation prezentuje nowy portretowy obiektyw stałoogniskowy. Jedna soczewka SLD (Special Low Dispersion) oraz jedna wykonana w technologii „Glass Mold” bardzo skutecznie niwelują wszelkiego rodzaju aberracje, zapewniając doskonałą jakość obrazu już od przysłony f/1,4. Obiektyw został wyposażony w ultradźwiękowy napęd HSM (Hyper Sonic Motor), zapewniający bardzo cichą i szybką pracę AF, jak również możliwość ręcznego „podostrzenia” w trybie AF. Dystans minimalny układu ostrości wynosi 85 cm, uzyskując przy tym maksymalną skalę odwzorowania 1:8,6.  Zaokrąglona, 9 listkowa przysłona zapewnia bardzo atrakcyjne rozmycie obszarów znajdujących się poza głębią ostrości.

Razem z obiektywem dołączona jest tulipanowa osłona przeciwsłoneczna oraz unikatowy adapter wydłużający osłonę, jeśli korzystamy z lustrzanek o matrycy APS-C. Dzięki temu blokowanie niepożądanych, bocznych promieni słonecznych jest jeszcze bardziej skuteczne.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 5 Votes )
 

Komentarze  

 
0 # Gość 2010-03-08 16:11
Po co ankieta dotycząca tego szkiełka skoro przeciętny Kowalski nie miał go w rękach nie mówiąc, żeby robił jakieś i w dodatku nie ma możliwości na dzień dzisiejszy żeby go kupić nawet w USA - Szkoda, że nikt nie podał chociaż przybliżon ej ceny.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież