Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Nawigacja Ręczne urządzenia morskie od Garmina
niedziela, 18 kwietnia 2021

Ręczne urządzenia morskie od Garmina
środa, 28 kwietnia 2010 16:31    Drukuj Email

GPSMAP-78s-----200Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd., ogłosił  wprowadzenie do oferty modeli GPSMAP® 78sc, GPSMAP 78s oraz GPSMAP 78 – najnowszych ręcznych morskich chartplotterów. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby korzystanie z nawigacji na otwartej przestrzeni było jak najbardziej komfortowe.

Dzięki zastosowaniu transrefleksyjnego, podświetlanego wyświetlacza LCD wykorzystującego 65 tys. kolorów, odczyt danych i obsługa chartplotterów z serii GPSMAP 78 stają się proste w każdych warunkach. Tak jak wcześniejsze generacje GPSMAP, najnowsza seria wyposażona została w wygodny w obsłudze interfejs użytkownika, miękkie klawisze a także ergonomiczny, ułatwiający użytkowanie kształt. Wytrzymała obudowa charakteryzuje się dodatkowo odpornością na wilgoć i zatopienie – w przypadku wypadnięcia za burtę urządzenie utrzyma się na powierzchni wody.

Inne kluczowe udoskonalenia modeli GPSMAP 78sc i GPSMAP 78s to definiowane przez użytkownika profile oraz 3‑osiowy elektroniczny kompas z kompensacją odchylenia, który wyświetla kierunek nawet w bezruchu. Urządzenia z serii GPSMAP 78sc i 78s oferują również bezprzewodową wymianę śladów, waypointów, tras oraz punktów geocache z kompatybilnymi urządzeniami z serii Oregon®, DakotaTM , Colorado® i Foretrex®.

GPSMAP 78 posiadają zaimplementowaną cieniowaną mapę bazową świata. Dodatkowo współpracują one z Garmin Custom Maps – bezpłatnym narzędziem, które umożliwia przekształcanie własnych papierowych i elektronicznych map w mapy kompatybilne z urządzeniami Garmin. Dzięki takiemu rozwiązaniu do każdego modelu z serii GPSMAP 78 można przenieść szczegóły, oznaczenia i punkty charakterystyczne z istniejących map. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.garmin.com/CustomMaps.

Ważące około  220 g modele GPSMAP 78 mogą pracować do 20 godzin na 2 bateriach AA. Każde urządzenie jest wyposażone w wysokiej czułości odbiornik GPS, obsługujący procedurę HotFixTM, automatycznie wyliczającą i przechowującą istotne dane dotyczące satelitów, które później można wykorzystać do szybkiego wyliczenia pozycji. Chartplottery GPSMAP 78 zostały wyposażone w 1,7 GB pamięci wewnętrznej i slot kart microSDTM, umożliwiający korzystanie z opcjonalnych map, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość wgrywania dodatkowych map morskich BlueChart®, map topograficznych oraz danych CityNavigator®, które pozwalają na precyzyjną nawigację drogową zakręt po zakręcie. Korzystając z tych urządzeń, można przechowywać nawet 2000 waypointów, 200 tras oraz rejestr śladów liczący nawet 10 000 punktów i 200 zapisanych śladów.


Wprowadzenie na rynek urządzeń z serii 78 jest planowane na maj 2010 roku, a sugerowane ceny detaliczne urządzeń, to:

GPSMAP 78sc – 1935 zł

GPSMAP 78s  - 1545 zł

GPSMAP 78  -  1159 zł

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież