Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
sobota, 15 maja 2021

BenQ MK2442 LCD TV
piątek, 28 sierpnia 2009 10:22    Drukuj Email

benq_mk2442_200BenQ poinformował o wprowadzeniu na polski rynek nowego modelu – uniwersalnego monitora i odbiornika TV w jednym urządzeniu – BenQ MK2442.

Debiut BenQ MK2442 o przekątnej obrazu 25,6 cala to odpowiedź firmy na zapotrzebowanie na monitory komputerowe o dużej przekątnej obrazu, a z drugiej strony, na rosnące zainteresowanie coraz liczniejszej grupy użytkowników, urządzeniami oferującymi jednocześnie wysokiej klasy obraz TV. Oczekiwaniem odbiorców jest płaski ekran TV, który ponadto oferuje nie tylko wyjątkową jakość obrazu, ale także jest dostępny w atrakcyjnej cenie rynkowej.

BenQ MK2442 oferuje czas reakcji 5 ms oraz pełną rozdzielczość Full HD – 1920x1080. Rozdzielczość Full HD oznacza w praktyce, że obraz zawiera detale wcześniejszej oferowanej technologii 1366 x 768 pikseli. MK2442 został zaprojektowany dla odbierania sygnału 1080p 24Hz dla najlepszej jakości obrazu, dając odbiorcom rzeczywisty obraz bez zakłóceń, przekłamań oraz innych zniekształceń. Zastosowana technologia Senseye Human Vision – rozszerzona technologia polepszenia obrazu, która naśladuje zachowanie ludzkiego oka - zapewnia lepszy kolor, jaśniejsze  i bardziej wyraziste barwy, dzięki czemu obraz jest bogaty w detale.

Kolejną technologią zastosowaną w BenQ MK2442 jest Auto Contrast Enhanncement 10 000:1 – która optymalizuje poziom kontrastu przez automatyczna regulację podświetlenia matrycy  i uzyskania niespotykanej jakości poziomu czerni. Dzięki temu, obraz jest doskonale dostosowany do każdej indywidualnej sceny, wyznaczając nową definicję dla ciemnych barw - wcześniej nie spotykaną w tego typu urządzeniach - przy generowaniu obrazu z gier oraz filmów.  

Dodatkowo, urządzenie wyposażono w interfejs HDMI 1.5 dla najlepszej, bezstratnej transmisji obrazu.

BenQ MK2442 jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 1199 zł (z VAT).

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież