sobota, 20 lipiec 2024

Canon rozszerza system EOS, wprowadzając nową lampę błyskową Macro Ring Lite MR-14EX II. Urządzenie, zaprojektowane z myślą o użytkownikach lustrzanek pasjonujących się makrofotografią, umożliwia niezwykle wygodne oświetlanie oraz fotografowanie różnych obiektów. Lampę cechują nowe możliwości, takie jak niezależne działanie głowic błyskowych, krótszy czas reakcji oraz rozbudowane funkcje specjalne.
Macro Ring Lite MR-14EX II jest zgodny z całą rodziną lustrzanek cyfrowych Canon EOS i oferuje fotografom w pełni zautomatyzowany pomiar E-TTL II, który gwarantuje dokładną i powtarzalną ekspozycję. Lampy wspomagające nastawianie ostrości wykorzystują białe diody LED o wysokiej jasności i zapewniają lepsze oświetlenie niż poprzedni produkt, ułatwiając robienie ostrych zdjęć nawet w słabym świetle. Nowa lampa błyskowa zapewnia też większą elastyczność dzięki lewej i prawej głowicy błyskowej, którymi można sterować niezależnie oraz wysokiej liczbie przewodniej 14. Pozwala to użytkownikom eksplorować unikatowe, kreatywne konfiguracje oświetlenia podczas pracy w dużych zbliżeniach.

MR-14EX II FRT   MR-14EX II w 5DMKIII FRT


Użytkownicy mogą też wykorzystać Macro Ring Lite MR-14EX II jako bezprzewodową optyczną jednostkę nadrzędną do zdalnego wyzwalania lamp Speedlite EX - pozwala to zdalnie sterować nawet trzema grupami zewnętrznych lamp błyskowych z wykorzystaniem podczerwieni. Za pomocą zintegrowanego panelu LCD można ustawiać własne współczynniki naświetlania, co przekłada się na jeszcze większą precyzję. Dostępnych jest też 12 nowych funkcji niestandardowych oraz trzy nowe funkcje osobiste, które umożliwiają dokładniejsze regulowanie ustawień w zależności od konkretnego twórczego wyzwania.
Lampa błyskowa Macro Ring Lite MR-14EX II oferuje też szereg nowych i ulepszonych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwiają jej użytkowanie. Przeprojektowane sterowanie pozwala uaktywnić urządzenie z poziomu menu aparatu, a nowy wskaźnik wyświetla postępy ładowania lampy, które zostało skrócone do zaledwie 5,5 sekundy i jest niemal bezgłośne, co docenią ci, którzy fotografują płochliwe zwierzęta.
Ponadto, ulepszona obudowa jest wyposażona w nową dźwignię blokady zwalnianą jednym ruchem, która przyspiesza i ułatwia mocowanie lampy do aparatów EOS. Nowa, metalowa stopka montażowa i mechanizm do usuwania kurzu zwiększają trwałość i niezawodność lampy, a przewód jest teraz dołączony do lewej strony obudowy, więc nie przeszkadza w naciskaniu spustu migawki. Konstrukcja urządzenia ułatwia też mocowanie filtrów na obiektywie, zapewniając jeszcze większą kreatywną swobodę.


Macro Ring Lite MR-14EX II — kluczowe cechy:
• Konstrukcja pierścieniowa — wszechstronne naświetlanie
• Dwa niezależnie regulowane palniki
• Wysoka moc – liczba przewodnia 14 (ISO 100)
• Bezprzewodowe wyzwalanie innych lamp błyskowych
• Światła LED ułatwiające nastawianie ostrości w słabym świetle
• Łatwa obsługa
• Szybkie, ciche ładowanie