Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Polecamy Nowe książki Geniusz zaklęty w fotografii
poniedziałek, 17 maja 2021

Geniusz zaklęty w fotografii
piątek, 25 marca 2011 23:46    Drukuj Email
Historia fotografii

okladkaPod koniec marca w sieci sklepów Empik pojawi się historia fotografii w 6-cio częściowej produkcji BBC.

Ta fascynująca i mistrzowsko przygotowana seria jest nie tylko najdokładniejszym opisem 170-letniej historii fotografii, ale również niezwykłą próbą odpowiedzi na pytanie co powoduje, że jest się dobrym fotografem.

Geniusz zaklęty w fotografii przedstawia najważniejsze zagadnienia fotografii na przestrzeni dziesięcioleci - od dagerotypu do fotografii cyfrowej, od portretów do fotografii dziennikarskiej, od sztuki do reklamy. Dzięki niezwykle starannie dobranym przykładom zdjęć i twórców udało się oddać wszystkie aspekty tej najbardziej wpływowej formy sztuki współczesnej ery – reportaże Henri Cartier Bressona i Martina Parra, portrety Diane Arbus i Annie Leibovitz, pejzaże Ansela Adamsa i Roberta Franka, humanizm Roberta Doisneau i konceptualizm Irvinga Penna.

Nie sposób wyliczyć wszystkich fotografów i zagadnień prezentowanych w serii. Seria nie jest jednak wyłącznie zapisem zmian jakie dokonywały się od początków fotografii aż do dnia dzisiejszego. Poznać tu można odpowiedź na pytanie na czym polega prawdziwy geniusz fotografii, poznać zdjęcia które zmieniły sposób w jaki widzimy siebie i nasze życie, zdjęcia, które zachwycały, poruszały i oburzały oraz dowiedzieć się co sprawie, że są one tak wyjątkowe.

Geniusz zaklęty w fotografii to obowiązkowa pozycja dla każdego kto, choć trochę, interesuje się fotografią.


Cena 69.99 zł

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież