Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
piątek, 16 kwietnia 2021

Uchwycić moment
środa, 28 lipca 2010 15:26    Drukuj Email

Światowej sławy fotograf Joe McNally, znany z publikacji w magazynach National Geographic oraz Life zdradza swój warsztat.

Najważniejszy w Uchwycić moment jest sposób w jaki autor przekazuje swoją wiedzę. McNally prezentuje studium przypadku dla każdego opublikowanego w książce zdjęcia. Wprowadza czytelnika w historię, która pozwala się wczuć się w sytuację zdjęciową. Wyjaśnia dlaczego fotografia została wykonana w taki czy inny sposób. Następnie zajmuje się szczegółami technicznymi i problemami przed jakimi staje fotograf: miejsce, oświetlenie, kompozycja obrazu itp. Często największym wyzwaniem okazuje się być fotografowany człowiek.

UchwycicMoment_www

Uchwycić moment to inspirująca lektura, która otwiera przed czytelnikiem świat profesjonalnego fotografa i pozwala spojrzeć na rzeczywistość z jego perspektywy. Sam tytuł publikacji jest bardzo ważną radą. Mówi czytelnikowi „Rób zdjęcie! Nie zastanawiaj się, ten MOMENT już się nie powtórzy!”.

Książka ukazała się w serii Fabryka obrazu lubelskiego wydawnictwa Fabryka Słów.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 2 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież