Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Polecamy Nowe książki Poradnik fotograficzny
sobota, 08 maja 2021

Poradnik fotograficzny
wtorek, 01 czerwca 2010 11:11    Drukuj Email

Poradniki-fotograficznyFotografia to wyjątkowa dziedzina sztuki. Wymaga bowiem zarówno wrażliwości artystycznej,  jak i umiejętności technicznych. Najlepsze nawet pomysły nie mają szans na realizację, jeśli fotograf nie wie, jak korzystać z aparatu. Poradnik fotograficzny Rossa Hoddinotta to książka w prosty, zrozumiały i wyczerpujący sposób przedstawiająca wszystkie techniczne aspekty współczesnej fotografii. Można dzięki niej naprawdę zrozumieć, jak wybór ustawień aparatu czy obiektywu wpływa na estetykę obrazu. Niech Państwa nie zwiedzie jej niewielka objętość. Lista omówionych tu tematów jest kompletna – autor zaczyna od wprowadzenia w podstawy ekspozycji, kończy zaś na cyfrowej obróbce zdjęć. Trudno dziś na rynku o bardziej przejrzysty podręcznik. Nie tylko dla początkujących.

Wojciech Tkaczyński


O autorze: Ross Hoddinott jest jednym z czołowych fotografów w Wielkiej Brytanii. Swoje zdjęcia publikuje w wielu magazynach, między innymi w „Outdoor Photography”, „Digital SLR Photography”, „BBC Wildlife”.
Poradnik fotograficzny to jego piąta książka o tematyce fotograficznej.
Więcej o autorze można dowiedzieć się z jego strony internetowej: www.rosshoddinott.co.uk.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 3 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież