Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kamery Cztery nowe kamery cyfrowe Full HD
poniedziałek, 17 maja 2021

Cztery nowe kamery cyfrowe Full HD
Drukuj Email

Samsung_H200-200Samsung HMX-H200, HMX-H203, HMX-H204 oraz HMX-H205 - każde z urządzeń prezentuje imponującą listę zaawansowanych funkcji, stanowiąc doskonałe rozwiązanie dla użytkowników poszukujących możliwości rejestrowania obrazów w najwyższej jakości za przystępną cenę.

Każda z czterech nowych kamer serii H korzysta z nowego sensora BSI CMOS opracowanego przez firmę Samsung. Czujnik BSI CMOS to nowy standard jakości obrazu i wydajności, zwłaszcza wśród kamer dedykowanych początkującym użytkownikom.

Nowe kamery Samsung serii H posiadają wbudowaną niezwykle wydajną i trwałą pamięć w technologii Solid State Drive (SSD), dającą znaczną przewagę nad stosowanymi w kamerach cyfrowych dyskami HDD. Wbudowany dysk SSD wykorzystano w modelach HMX-H205 (32 GB), HMX-H204 (16 GB) oraz HMX-H203 (8 GB). Wszystkie kamery mają możliwość rozszerzenia wbudowanej pamięci poprzez złącze kart SD/SDHC. Model HMX-H100 nie posiada dysku SSD, więc do zapisu materiału potrzebna jest karta SD/SDHC.

Nowe kamery Samsung serii H, oferują obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym i szerokim kątem widzenia 37 mm. W porównaniu z tradycyjnie stosowanymi soczewkami 40-50 mm, szerokokątna optyka nowych urządzeń pozwala zmieścić w kadrze znacznie więcej, bez względu na to czy filmujemy sceny rodzinne, efektowne krajobrazy, czy dynamiczną akcję podczas wydarzeń sportowych. Obiektywy kamer serii H wyposażono również w system optycznej stabilizacji obrazu eliminujący efekt poruszonych i rozmazanych ujęć. Obrotowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 2.7 cala i rozdzielczości 230000 punktów oferuje łatwy i wygodny dostęp do wszystkich funkcji i ustawień kamery.

Nowe modele kamer Samsunga wzbogacono o szeroki zakres unikalnych funkcji, takich jak możliwość rejestrowania wysokiej jakości cyfrowych zdjęć w rozdzielczości 4,7 miliona pikseli, Inteligentny tryb automatyczny (Smart Auto), który automatycznie dobiera optymalne dla danych warunków ustawienia, a także innowacyjną funkcję nagrywania poklatkowego (Time Lapse), która daje użytkownikom możliwość zupełnie nowego, kreatywnego wykorzystania urządzeń. Używając tej funkcji, można zaprogramować kamerę tak, by nagrywała pojedyncze zdjęcia w odstępach co jedną, trzy lub pięć sekund, zapisując wszystkie ujęcia w jednym pliku w rozdzielczości 720p. W tym trybie możliwe staje się zarejestrowanie takich zdarzeń jak zachód słońca, czy rozkwit kwiatu i odtworzenie ich w przyspieszonym tempie.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

 

Komentarze  

 
0 # Dominic 2013-01-11 14:28
Co jak co ale akurat kamery wole zdecydowan ie od jvc, sprawdzone i zwłaszcza w niższym segmencie wygrywają cena/jakość (a zwłaszcza adixxion)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież