Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kamery Nowe kamery Handycam
niedziela, 20 czerwca 2021

Nowe kamery Handycam
Drukuj Email
HDR-CX520VE/505VE

CX520_200Nowe modele kamer Sony HD Handycam – HDRCX520VE i 505VE – oferują najwyższy standard jakości obrazu HD, zaawansowanych rozwiązań funkcjonalnych i świetnego wzornictwa.

Kamera CX520VE posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną o pojemności 64 GB, wystarczającą do nagrania do 25 godzin filmu Full HD z 5.1-kanałowym dźwiękiem przestrzennym (model CX505VE ma 32 GB pamięci do 12 godzin nagrania). Można oczywiście rozszerzyć dostępna pamięć o karty Memory Stick.

Fundamentem imponującej jakości obrazu w nowych kamerach Sony jest przetwornik Exmor R CMOS o bardzo wysokiej rozdzielczości. W tym opracowanym przez Sony mikroukładzie wykorzystano wydajną matrycę ClearVid, która pozwala przechwycić więcej światła niż przetworniki o standardowej konstrukcji. W efekcie rejestrowany film Full HD charakteryzuje się czystym obrazem i zawiera mnóstwo szczegółów. Odznacza się świetnym kontrastem i żywą kolorystyką, podobnie jak fotografie o efektywnej rozdzielczości osiągającej 12 milionów pikseli.

Hand_CX520_200Pełne wykorzystanie potencjału przetwornika Exmor R™ nie byłoby możliwe bez najnowszego procesora obrazu Sony. Uzupełnienie znakomitych możliwości utrwalania i przetwarzania obrazu przez przetwornik Exmor R™ CMOS i procesor BIONZ stanowi obiektyw Sony G.

Najbardziej jednak interesująca w nowych kamerach jest stabilizacja obrazu. Są to pierwsze na świecie kamery, które podczas nagrywania obrazu filmowego korygują drgania kamery w 3 kierunkach. Kompensacja obejmuje zarówno kołysanie kamery, jak i jej drgania w pionie i w poziomie. W porównaniu ze standardową stabilizacją optyczną SteadyShot, tryb „aktywny” jest nawet 10x bardziej skuteczny i pozwala na nakręcenie wyraźniejszego, pozbawionego skoków filmu nawet w marszu.

Nowością w rodzinie Handycam® jest automatyczne przekształcanie przez kamery CX520VE / 505VE sygnałów wideo z przeplotem na sygnał 50p (kolejnoliniowy), przeznaczony do reprodukcji przez interfejs HDMI na telewizorze z trybem 1920x1080/50p. Tak przetworzony obraz odznacza się niezwykłą gładkością i kinowym wyglądem.

Zalety nowych kamer Sony Handycam można zobaczyć na stronie:
http://content.hmxmedia.com/sony/hdr-cx520v/SonyCX520_2009_07_06_360p_X264.mov

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież