Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Akademia Nikona ...
poniedziałek, 17 maja 2021

Akademia Nikona ...
czwartek, 14 stycznia 2010 21:51    Drukuj Email
...zaprasza do świata makrofotografii

akademia_nikona_logo_200Czym jest makrofotografia?  Jaki sprzęt potrzebny jest do fotografii makro? Na wszystkie te pytania odpowie ekspert Akademii Nikona – Leszek Szurkowski – podczas dwudniowych warsztatów, które odbędą się w dniach 20-21 lutego w Krakowie.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać teoretyczne zasady makrofotografii, zapoznać się ze sprzętem potrzebnym przy tej technice fotografowania, a także skorzystać z bogatego doświadczenia i porad eksperta. Ważnym punktem spotkania są praktyczne ćwiczenia pod okiem wykładowcy, które pomogą uczestnikom lepiej opanować podstawy i pozwolą na samodzielne fotografowanie dowolnych tematów. Na koniec warsztatów planowana jest prezentacja i ocena wykonanych zdjęć, połączone z poradą wykładowcy oraz wydruk wybranych prac.

Leszek Szurkowski to wybitny polski fotograf i grafik od lat współpracujący z marką Nikon w ramach projektu nIKONY FOTOGRAFII. Zajmuje się fotografią, foto-ilustracją, projektowaniem książek i wydawnictw. W latach 1992-2003 profesor akademicki. W 1982 r. założył w Kanadzie studio LES INC, które prowadzi działalność w zakresie fotografii, multimediów oraz projektowania graficznego. Uczestniczył w ponad 150 krajowych i międzynarodowych wystawach zbiorowych, zrealizował 55 wystaw indywidualnych. Od 1972 r. członek ZPAF. W Akademii Nikona prowadzi warsztaty z makrofotografii, spacery architektoniczne i fotograficzne (Wenecja, Praga, Paryż, Londyn) oraz fotoekspedycje  - do Indii i Japonii.

Więcej informacji na temat kursu oraz innych projektów Akademii Nikona na stronie internetowej: http://www.akademianikona.pl/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież