Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Nocne Marki w Krakowie
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Nocne Marki w Krakowie
piątek, 11 grudnia 2009 22:42    Drukuj Email
Miesiąc Fotografii w Krakowie dostał Nocne Marki magazynu Aktivist!

logonm2009_1204 grudnia wręczono Nocne Marki Polish Nightlife Awards - nagrody miesięcznika -Aktivist  premiujące najciekawsze wydarzenia roku. Wśród nagrodzonych znalazła się "Przestrzeń miasta Kraków podczas Miesiąca Fotografii" w kategorii Galeria Roku.

Miesiąc Fotografii w Krakowie to wydarzenie artystyczne, towarzyskie i bardzo miejskie. Ideą wielu kulturalnych projektów jest animowanie miejskiego życia. Krakowski Photomonth robi to w sposób autentyczny i niewymuszony - miasto staje się gigantyczną galerią, po której z festiwalową rozpiską krążą fani fotografii, zaproszeni artyści i dziennikarze. W prywatnych mieszkaniach, starych fabrykac! h, kultowych krakowskich knajpach oraz galeriach pokazywane są zdjęcia z najwyższej półki. Silną stroną festiwalu jest przemyślany program kuratorski. Ostatnia edycja, zorganizowana pod hasłem "Pamięć przetwarzana", była okazją do pokazania m.in. doskonałych fotografii Weegee'ego (kroniki policyjne), mocnych fotografii z archiwów nazistowskich ("wesoły" backstage z frontu II wojny światowej) oraz zdjęć Arnolda Odermatta, którego foto-dokumentacja wypadków samochodowych zapiera dech w piersiach. Tradycją stała się już impreza otwierająca Miesiąc Fotografii w klubie Pauza przy Floriańskiej, a nieformalną festiwalową knajpą (centrum nocnym) jest Miejsce na Kazimierzu. W tym roku pojawiła się tam wystawa, zorganizowana specjalnie przez bratni magazyn "Exklusiv".


Redaktor Naczelna Aktivista, Agata Michalak

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież