Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Tybet i Indie w Krakowie
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Tybet i Indie w Krakowie
piątek, 11 grudnia 2009 21:40    Drukuj Email

Spotkanie_Tybet_i_Indie_Bezdroza-20016 grudnia o godz. 18 w krakowskiej Księgarni Pod Globusem odbędzie się spotkanie z autorami albumów Wydawnictwa Bezdroża w serii „Obrazy Świata”. Marek Kalmus opowie o Tybecie i swojej książce pt. „Tybet. Legenda i rzeczywistość”. Emilia i Rafał Kubikowie zaprezentują autorski album „Indie. W poszukiwaniu sacrum”.

Książka-album „Tybet. Legenda i rzeczywistość” Marka Kalmusa traktuje o mitycznych, historycznych i współczesnych dziejach Kraju Śniegów, o niezwykłej przedbuddyjskiej cywilizacji i jej włączeniu w wielką buddyjską tradycję. To spotkanie z inkarnowanymi lamami, mistykami i „szalonymi” joginami. Książka jest najobszerniejszą i najbardziej gruntowną monografią polskiego autora na temat Tybetu i buddyzmu tybetańskiego. Kilkaset zdjęć ilustrujących tekst ukazuje niezwykłe krajobrazy Dachu Świata, stare klasztory, rytuały religijne, życie mnichów i zwykłych ludzi. Są tu również unikalne zdjęcia dokumentujące nieistniejące już oblicze Tybetu. To także fotograficzna relacja z wieloletnich wędrówek autora po tym fascynującym kraju, po miejscach znanych i nieznanych.

Album „Indie. w poszukiwaniu sacrum” autorstwa Emilii i Rafała Kubików pozwala wkroczyć w świat nieogarniony, tajemniczy i pełen głębi. Nie jest łatwo przekazać ducha i atmosferę kraju, w którym życie codzienne wypełnia poczucie stałej obecności sacrum. Najpełniej da się to uczynić poprzez zdjęcia: twarze nieznanych osób pełne są emocji, wykonywane w skupieniu modlitewne gesty ujmują prostotą, a monumentalne świątynie i egzotyczne krajobrazy zapierają dech w piersiach. Fotografie są dopełniane przez słowa komentarza, które sprawiają, że wyjątkowy kraj i zamieszkujący go ludzie stają się bliżsi. Efektowne zdjęcia
podążają śladami indyjskiego sacrum. Podczas wielu swoich podróży autorzy przemierzyli niemal cały półwysep, dając się przeniknąć tamtejszą atmosferą i poznając indyjską filozofię życia.Księgarnia Pod Globusem, Kraków, ul. Długa 1, 16 grudnia, godz. 18

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież