Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium CZWARTEK Z FOTOGRAFIĄ
piątek, 16 kwietnia 2021

CZWARTEK Z FOTOGRAFIĄ
wtorek, 10 listopada 2009 19:00    Drukuj Email

Spotkanie towarzyszy wystawie Światłoczułe. Kolekcje fotografii w Muzeum Narodowym w  Warszawie

wos_200Z ciemności i ze światła – spotkanie z twórczością Stanisława Wosia

W mroku ciemni fotograficznej uzyskują kształt ostateczny obrazy zapisane światłem – bo przecież fotografia to właśnie sztuka pisania światłem. Obraz zapisany na kliszy światłoczułej, czy karcie magnetycznej w ciemni – a obecnie na ekranie komputera uzyskuje wyraz który jest odpowiednikiem wyobrażeń artysty.

Stanisław Woś – malarz, grafik, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Gdańsku. Dziedziną w której od lat wypowiada się najchętniej i najpełniej jest fotografia. To właśnie poprzez fotografie buduje swój poetycki, pełen niedopowiedzeń, przenikających się kształtów świat, znane nam wszystkim widoki, obiekty przyrody – drzewa  kamienie w Jego wyobraźni uzyskują zupełnie nowy wyraz, a ułożone w cykle tworzą swoistą opowieść o świecie. Poprzez zwielokrotnienia obrazu, naświetlenie dwóch negatywów, wprowadza nas w świat swojej wyobraźni.

Niestety stan zdrowia nie pozwala Mu na przyjazd z Suwałk do Warszawy, z jego twórczością i przesłanymi obrazami będziemy musieli zmierzyć się sami.

Małgorzata Plater-Zyberk


Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa, Al. Jerozolimskie 3,
12 listopada, godz. 17.30 (sala kinowa, wstęp wolny)

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież