Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Błażej Żuławski - „Oko na miasto”
czwartek, 15 kwietnia 2021

Błażej Żuławski - „Oko na miasto”
poniedziałek, 09 listopada 2009 13:35    Drukuj Email

BlazejZulawski_balony_200Wystawa jest zatytułowana „Oko na miasto”, a główną bohaterką zdjęć jest… Warszawa. Fotograf wybrał nieznane, budzące ciekawość warszawskie lokalizacje, które najlepiej oddają klimat stolicy. Prace zostały wykonane Polaroidem, dzięki czemu obrazy przedstawione na zdjęciach nie podlegały komputerowej obróbce i są autentyczne.

Na potrzeby wystawy zostały powiększone do formatu 110 x 90 cm. – Zawsze miałam sentyment do aparatu Polaroid i za każdym razem takie fotografie to dla mnie spore wyzwanie. Pamiętam moje stare zdjęcia z dzieciństwa – urokliwe obrazy w białych ramkach, lekko nieostre, nie zawsze dobrze naświetlone. Wykonując sesję dla Plusssz Up’a wcieliłem się trochę w rolę małego chłopca, który spaceruje ulicami Warszawy i fotografuje wszystko to, co jest dla niego niezwykłe.– wyjaśnia Błażej Żuławski.

Na zdjęciach oprócz symboli warszawskich takich jak Syrenka, można zobaczyć kolorowe obrazy związane z najmłodszymi latami naszego życia np. różnobarwne balony czy automaty z zabawkami ukrytymi w kulkach.

Sponsorem wystawy jest hydrowitaminowy napój Plusssz Up.

Błażej Żuławski jest ambasadorem marki Plusssz Up. Jest młodym fotografem, specjalizującym się w zdjęciach gwiazd oraz mody, a także fotografii reportażowej. Ponadto jest specjalistą od miejskiego stylu życia, wydarzeń kulturalnych i mody. Jako fotograf i dziennikarz współpracuje z takimi magazynami jak: Aktivist, Exklusiv, Pani, Voyage, Podróże, Viva!, Viva Moda, Elle, Gala, Top Gear. W 2008 roku został wybrany przez magazyn Elle jednym z ośmiu najlepiej ubranych mężczyzn w Polsce.


Galeria Pauza, Kraków, ul. Floriańska 18/3, I piętro, wystawa czynna od 6 listopada do 11 grudnia

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 3 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież