Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza na spotkanie z Bogdanem Konopką
piątek, 16 kwietnia 2021

Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza na spotkanie z Bogdanem Konopką
czwartek, 22 października 2009 21:11    Drukuj Email

wsf_logotyp_200Już w najbliższą sobotę, 24 października, Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza na autorskie, otwarte spotkanie ze światowej sławy artystą fotografem Bogdanem Konopką.

Bogdan Konopka jest uznanym na świecie artystą fotografem i krytykiem. Jest jednym z czołowych przedstawicieli nurtu fotografii elementarnej. Na stałe mieszka w Paryżu. We Francji zasłynął przede wszystkim jako autor cyklu zdjęć i albumu pt. „Szary Paryż” (2000) oraz projektu „Miasta Niewidzialnego” (2003) prezentowanego w Centre Pompidou. Obecnie w Galerii FF w Łodzi można podziwiać jego najnowszy projekt - wystawę „Szara pamięć”, przedstawiającą cmentarze żydowskie w Polsce.

Autor bardzo rzadko fotografuje ludzi. Ulubionym tematem twórczości Bogdana Konopki są opuszczone miejsca. „Jeśli twórca potrafi wsłuchać się w milczenie i przebić się przez ciszę, to być może objawią mu się jakieś dźwięki; by nie rzec muzyka jego własnej duszy. I nie jawi się ona poprzez słowo lecz poprzez wibracje emanujące nie tyle z ciszy co z niedopowiedzenia.” - to jedna z jego maksym.

Spotkanie z Bogdanem Konopką będzie zarazem pierwszym, otwierającym szerszy cykl spotkań. Od października br. artysta został bowiem stałym wykładowcą w Warszawskiej Szkole Fotografii. Poprowadzi zajęcia z pejzażu wewnętrznego. Spotkania będą odbywały się co dwa miesiące.

Bardzo cieszymy się, że możemy gościć w naszych murach tak wielkiego artystę. Jestem przekonany, że każde spotkanie z nim będzie nie tylko cenną lekcją, ale i prawdziwą przygodą.” - mówi Witold Pyrkosz, zastępca dyrektora Warszawskiej Szkoły Fotografii.

Spotkanie z Bogdanem Konopką odbędzie się w sobotę, 24 października 2009 r., o godz. 19.30 w siedzibie Warszawskiej Szkoły Fotografii przy ul. Łazienkowskiej 14. Wykład będzie miał charakter otwarty.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież