Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium „Wyprawa do Wietnamu" w Fotoplastikonie Warszawskim
piątek, 16 kwietnia 2021

„Wyprawa do Wietnamu" w Fotoplastikonie Warszawskim
wtorek, 20 października 2009 16:46    Drukuj Email

Wystawa „Wyprawa do Wietnamu” pozwala przenieść  się w czasie i przestrzeni. 48 trójwymiarowych fotografii pokazuje życie codzienne w Wietnamie ponad 50 lat temu, ulice miast, małe wsie, twarze mieszkańców jak i prace naukowe prowadzone przez polskich naukowców. Zdjęcia mają ok. 5o lat, ale po konserwacji włożone w okulary stuletniej maszyny sprawiają niesamowite wrażenie. Wyprawa z której pochodzą zdjęcia  została zorganizowana w roku 1957, w ramach międzynarodowego Roku Geofizycznego i miała za cel monitorować oraz badać aspekty geograficzne i geofizyczne. Fotografie były wykonywane aparatem stereoskopowym przez jednego z najbardziej znanych polskich himalaistów- Andrzeja Zawadę, a jednocześnie inżyniera sejsmologa, członka wyprawy (w czasie wyprawy zdobył najwyższy szczyt Indochin Phan Si Păng). Wystawa odbywa się jako impreza towarzysząca 3 Festiwalowi Kino w pięciu smakach, organizowanego przez Fundację ARTERIA.

Goście specjalni: prof. dr hab. Roman Teisseyre (kierownik wyprawy), dr Marek Górski (członek wyprawy), Pani Anna Milewska (żona Andrzeja Zawady  – autora fotografii)


22 października-25 listopada

Fotoplastikon Warszawski, Warszawa, Al. Jerozolimskie 51 (oficyna),
wystawa czynna od 22 października do 25 listopada codziennie (oprócz wtorków) w godzinach 10.00 - 18.00

 02_200

Wietnam. Ulica w Ha Noi.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież