Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium FotoArtFestival w Galerii Bielskiej
czwartek, 24 czerwca 2021

FotoArtFestival w Galerii Bielskiej
piątek, 16 października 2009 12:50    Drukuj Email

festiwal_200Patronat miesięcznik FOTO

16 października  został otwarty III Foto Art Festival – międzynarodowy festiwal, który od debiutu w 2005 roku wzbudza olbrzymie zainteresowanie znawców i miłośników fotografii. Magnesem są nie tylko wystawy, prezentujące fotografię na najwyższym światowym poziomie, ale także Maraton Autorski, w którym biorą udział mistrzowie fotografii pokazujący swoje wystawy w Bielsku-Białej, przyjeżdżający do tego miasta z ciekawości, mając przy okazji pewność, że właśnie tutaj spotkają nie tylko fanów fotografii, ale także wybitnych fotografików z innych krajów i odległych od Europy kontynentów. W tym roku w kilkunastu salach wystawowych pokazane będą wystawy 21 artystów z Europy, Chin, Japonii, Indii Peru, a także USA i Meksyku. Wielu z nich to gwiazdy światowej fotografii, laureaci nagrody World Press

Photo, czy członkowie słynnych agencji fotograficznych (m.in. Magnum, Vu). Są też wystawy artystów już nieżyjących, jak np. Manuela Alvareza Bravo – pioniera i ikonę meksykańskiej fotografii artystycznej.

W Galerii Bielskiej BWA prezentowanych będzie pięć wystaw: Gerta Jochemsa (Belgia), Javiera Silvy Meinela (Peru), Roberta van der Hilsta (Holandia), Giacomo Costy (Włochy) i Jasumasa Morimury (Japonia).

W Galerii Bielskiej BWA mieści się także Centrum Festiwalowe, Biuro Prasowe, Meeting Point oraz stoisko Księgarni F5 z Krakowa. Na czas festiwalu galeryjna kawiarnia Aquarium zamieni się na Klub Festiwalowy, czynny codziennie w godz. 10.00–21.00 (kawa, herbata, napoje).

Ceremonia otwarcia festiwalu odbędzie się w Teatrze Polskim (ul. 1 Maja 1) w tym samym dniu o godz. 19.00. (za zaproszeniami)

Wystawy prezentowane są od 16 do 31 października 2009 roku w godz. 10.00–18.00 w Galerii Bielskiej BWA, Galerii Fotografii „B & B”, Muzeum na Zamku Sułkowskich, Muzeum Techniki i Włókiennictwa, Książnicy Beskidzkiej, Liceum Ogólnokształcącym im. KEN, Regionalnym Ośrodku Kultury i Galerii Wzgórze.

Organizatorami festiwalu są Gmina Bielsko-Biała i Fundacja Centrum Fotografii; jego pomysłodawcami i twórcami – bielscy fotograficy prowadzący Galerię Fotografii „B & B”: Inez i Andrzej Baturo.


Bilety i karnety na wystawy oraz Maraton Autorski będą w sprzedaży od piątku, 16 października we wszystkich obiektach, gdzie będą prezentowane wystawy.

Rezerwacji karnetów można dokonywać pod numerem telefonu 33 81 40 955 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . szczegóły na stronie internetowej: http://www.fotoartfestival.art.pl/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież