Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Artur Sobczyk - "Los Indios. Starzy mieszkańcy nowego świata"
sobota, 19 czerwca 2021

Artur Sobczyk - "Los Indios. Starzy mieszkańcy nowego świata"
wtorek, 06 października 2009 11:15    Drukuj Email
Artur-Sobczyk-2_200Autor o projekcie:

Los Indios, Indianie zamieszkują dziś obrzeża cywilizacji, na terenach, gdzie do niedawna rozkwitały kultury Majów, Ajmarów, Inków. Indiańska współczesność w hiszpanojęzycznej Ameryce często oznacza utratę tożsamości etnicznej, wymierające języki, odcięcie od kulturowych korzeni. Bycie Los Indios to współcześnie raczej synonim zacofania niż poczucia odrębności i identyfikacji z tradycją kulturową znacznie starszą od kultury latynoskiej. W Ameryce wciąż jednak można jednak znaleźć miejsca, gdzie kultywuje się tradycje swoich przodków.

Na wystawie zgromadzono zdjęcia przedstawiające rdzennych mieszkańców Peru, Boliwii i Gwatemali, krajów, w których tradycja przedhiszpańska przetrwała mimo wszystko i stanowi ważną część kultury tych krajów.

Artur Sobczyk – urodził się w 1973 roku w Krakowie. Absolwent etnologii i psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, z zamiłowania fotograf. Od lat podróżuje po krajach Ameryki Południowej, Azji, Północnej Afryki i Europy dokumentując codzienne życie tradycyjnych społeczności i mniejszości narodowych.


Galeria Pauza, Kraków, ul. Floriańska 18/5,
wystawa czynna od 23 września do 5 listopada,
www.galeriapauza.pl

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież