Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Księgarnia Fotograficzna f5 wreszcie w Warszawie
sobota, 19 czerwca 2021

Księgarnia Fotograficzna f5 wreszcie w Warszawie
wtorek, 06 października 2009 10:50    Drukuj Email

f5-80-1GALERIA F5 & KSIĘGARNIA FOTOGRAFICZNA powstała w 2004 roku i jest pierwszą w Polsce księgarnią specjalizującą się w propagowaniu, sprzedaży i dystrybucji wydawnictw fotograficznych. Posiada w swojej ofercie tytuły podejmujące problematykę fotografii, filmu, nowych mediów, designu, reklamy, jak również wydawnictwa niszowe i limitowane serie autorskie.

Skutecznie wypełnia lukę, jaka istnieje na polskim rynku wydawniczo-fotograficznym. Szybko stała się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń zawodowych fotografów, artystów, pasjonatów, wydawców, autorów, teoretyków i krytyków sztuki, animatorów kultury.

Wydawnictwo Galerii f5 & księgarni fotograficznej, ma na swoim koncie kilka pozycji z dziedziny estetyki, krytyki i historii fotografii. Do tej pory naszym nakładem ukazały się: "Słowo o fotografii" (2002 przy współpracy z ACGM); "Fotografia, dyletanci, amatorzy i artyści" (2004); "Przestrzenie fotografii. Antologia tekstów" (2005 przy współpracy z FEW), "Cztery sny, a może pięć" (2007), "Obraz utajony. Szkice o fotografii i pamięci"(2008), „Interpretując fotografię. Śladami Susan Sontag“ (2009).

Galeria f5 & księgarnia fotograficzna specjalizuje się w opracowywaniu strategii i promocji wchodzących na rynek publikacji, organizowaniem spotkań autorskich, przeglądów portfolio oraz prezentacji technicznych. Jest organizatorem konkursu „Fotograficzna Publikacja Roku“

O naszych szerokich zainteresowaniach i ambicjach świadczy udział Galerii f5 & Księgarni Fotograficznej w najważniejszych festiwalach i imprezach - nie tylko fotograficznych(m.in. Miesiąc Fotografii w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Krakowska Dekada Fotografii, Foto Art Festiwal w Bielsko-Białej, Targi Foto Wideo Film w Łodzi; Akcja WĘGIERSKA St. Art., Targi Książki w Krakowie)

Kreując i inspirując w pewnym stopniu rynek wydawniczy i księgarski w Polsce, z przyjemnością występujemy w roli konsultantów i ekspertów. Pozwala nam na to systematyczne obserwowanie rynku i dostrzeganie potrzeb rodzących się wśród środowisk i związków twórczych oraz współpraca z najważniejszymi portalami informacyjnymi.


Księgarnia Fotograficzna f5

Adres: ul.Piękna 28/34
(gościnnie w Galerii Farbiarnia)

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież