Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Kamila Kulik – „Karolina”
środa, 21 kwietnia 2021

Kamila Kulik – „Karolina”
poniedziałek, 17 sierpnia 2009 09:55    Drukuj Email

kamila-kulik-02_200Prezentowany cykl jest wynikiem fascynacji twórczością Brunona Schulza. Seria powstała w zmyśle jako opowieść, atmosfera oscyluje pomiędzy rzeczywistością a snem, intryguje, zmusza do poszukiwań, do "czytania" zawartych w nich historii, a także do tworzenia własnych...

Kamila Kulik o sobie...

„Fotografią interesuję się właściwie od zawsze, wcześniej jako odbiorca a od 2,5 roku sama robię zdjęcia. Zdecydowałam się na to zafascynowana możliwościami aparatu holga, który pomimo tego że jest nieskomplikowany i bardzo prosty w obsłudze, daje niesamowite rezultaty.

Ten średnioformatowy aparat poprzez swoje właściwości, takie jak winietowanie, specyficzne ostrzenie i zniekształcanie obrazu, odrealnia rzeczywistość, sprawia, że trudno określić kiedy powstała dana fotografia.
Uwielbiam również fotografować polaroidem ze względu na wyjątkową kolorystykę zdjęć i natychmiastowy efekt. Moje prace inspirowane są w większej mierze literaturą i filmem aniżeli twórczością innych fotografów.

W fotografii bardziej interesuje mnie wymyślanie historii i kreowanie mojej własnej rzeczywistości od jej dokumentalnego aspektu. Pomysły na zdjęcia najpierw pojawiają mi się w głowie i często czekają jakiś czas na realizację.
Obecnie myślę już nad kolejnymi projektami.”


Galeria Pionova, Gdańsk, ul. Olejarna 2, wystawa czynna od 3 do 25 września

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież