sobota, 23 listopad 2024

Artur-Stelmaczonek-_080Wystawa prezentuje fotografie wykonane podczas spektakli i prób Teatru Tańca Navras z Rybnika, Teatru Tańca TeWaS z Raciborza, Studio Teatru Wojeteth z Chorzowa i Teatru TETRAEDR z Raciborza.

Artur-Stelmaczonek-_200Wystawa prezentuje fotografie wykonane podczas spektakli i prób Teatru Tańca Navras z Rybnika, Teatru Tańca TeWaS z Raciborza, Studio Teatru Wojeteth z Chorzowa i Teatru TETRAEDR z Raciborza.


S-Fus-1_200…Zacznij od zajrzenia do własnej, sekretnej szafy, z której nic nikomu nie mówiąc korzystasz codziennie.

Wyjmujesz z niej to, co w danej chwili najbardziej potrzebne.

Szafa każdego jest inna, a i rzeczy są tam najrozmaitsze: u niektórych równo poukładane na półkach, u innych w lekkim nieładzie, a są i tacy, którzy mają w swojej szafie najdzikszy rozgardiasz.

S-Fus-14_200Przyjrzyj się swojej szafie dłużej, nikomu nie musisz mówić o tym, co zobaczysz, i sięgnij tam gdzie trzymasz swoje lęki. Obejrzyj te, o których istnieniu już dawno zapomiałeś, a teraz leżą gdzieś schowane głębiej, lekko zakurzone. Odszukaj wszystkie.

Zobaczenie swoich lęków to ogromne ryzyko pozbawienia się złudzeń, stanięcia ze sobą twarzą w twarz. Potrzeba do tego odwagi.

S-Fus-16_200Nie znam nikogo, kto mógłby uczciwie o sobie powiedzieć, że nie ma żadnych lęków, więc jeżeli tak myślisz o sobie, to zastanów się, co naprawdę czujesz, przeżywasz, o czym myślisz…

Artur Stelmaczonek (Teatr Tańca NAVRAS)


Sebastian Dawid Fus - ur. w 1972 r., mieszka w Rybniku-Niewiadomiu.

Grafik komputerowy w specjalności multimedialna kreacja obrazu, alpinista, grotołaz.

Fotografuje od kilkunastu lat, w ostatnim czasie realizuje własne projekty, związane z teatrem i sceną. Znajduje czas na fotografię bardziej intymną (osobistą) związaną z ciałem i duszą, pięknem i tajemnicą ruchu. Obecnie kończy projekt kilkuletniej pracy nad mistyką polskich kalwarii. Jest członkiem Grupy Fotograficznej Indygo http://www.grupaindygo.art.pl/ działającej w Domu Kultury Chwałowice http://www.dkchwalowice.pl/. Wieczny krytyk, poszukujący indywidualista, idący pod prąd w swym dążeniu do dobrej i ciekawej fotografii. Swój stosunek do fotografii określa następującymi słowami: ze świata zewnętrznego otrzymujemy wrażenia, które wartościujemy w świetle swoich własnych doświadczeń, swoich zainteresowań i swojej osobowości. Proces zdjęciowy poprzedzają: namysł, wybór

lub rezygnacje. Porządek, odpowiedni program i techniczna zręczność zmieniają surowy materiał w formę. Jej efekt, dzięki intensywności spojrzenia, sugestywnej symbolice i efektowi plastycznemu, może znacznie przewyższać rzeczywiste przeżycia związane z danym momentem. Jeżeli to osiągniemy, fotografia jest dobra - rzeczywistość przemieniła się w sztukę.


Galeria Rotunda, Bytom pl. Jana III Sobieskiego 3, http://www.biblioteka.bytom.pl/ ,
wystawa czynna od 3 do 31 sierpnia