Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Tomasz Lazar – „Momenty”
poniedziałek, 21 czerwca 2021

Tomasz Lazar – „Momenty”
czwartek, 02 lipca 2009 20:19    Drukuj Email

MomentyTomasz Lazar to przedstawiciel młodego pokolenia twórców szczecińskiej fotografii. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, działacz szczecińskiego Fotoklubu Zamek, wielokrotnie nagradzany laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Prywatnie tancerz oraz student piątego roku informatyki. Tomasz Lazar to fotograf światłoczuły. Wrażliwy na tematy społeczne, ceniący piękno wynikające z harmonii kompozycji. Inspiruje się światem, który nas otacza. Ceni każdą sekundę, za niepowtarzalność i indywidualność.

Myślą przewodnią prezentowanej wystawy pod tytułem „Momenty” niech będą słowa mistrza fotografii Jeanloup Sieff ‘a: „Są w sytuacjach fotograficznych idealne harmonie, które występują w życiu jedynie w ułamku sekundy i widziane pod pewnym kątem. Są to harmonie marzeń, harmonie nieprawdy, które mimo to istnieją, ponieważ odnajduje się je na zdjęciu”.

Pokazuje ona zbiór prac obrazujących sytuacje z dnia codziennego - miejsca, ludzi oraz powstające się miedzy nimi relacje.


ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH w Szczecinie,
galeria „f” przy Kinie Zamek, wejście „A”,
wystawa czynna od 22 lipca do 31 sierpnia 2009 r.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież