Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Pokrewne Drogi
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Pokrewne Drogi
czwartek, 28 maja 2009 01:05    Drukuj Email
– 10 fotografów hiszpańskich

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace dziesięciu najlepszych,  współczesnych artystów fotografów z Hiszpanii. Ich twórczość przyczyniła się do rozpoznania hiszpańskiej fotografii na świecie.
Fotografia hiszpańska fascynuje od wielu pokoleń dlatego też celem wystawy jest przybliżenie tej sztuki polskiemu odbiorcy.

Na wystawie będzie można obejrzeć prace autorów już znanych, którzy cieszą się popularnością zarówno w naszym kraju jak i poza Hiszpanią. Artyści ci urodzili się w dekadzie lat 50-tych oraz 60-tych, i znani są na międzynarodowej scenie artystycznej.

Cristina García Rodero, Alberto García-Alix, Ferran Freixa, Cristóbal Hara, Chema Madoz, Ángel Marcos, Ouka Leele y Javier Vallhonrat zaliczają się do pokolenia ludzi urodzonych pod koniec lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Niektórzy z nich, jak Ferran Freixa, Alberto García-Alix, Cristina García Rodero czy Cristóbal Hara zajmują się fotografią bardziej tradycyjną lub dokumentalną. Inni, jak Chema Madoza, Angel Marcos, Javier i Vallhonrat czy Ouka Leele traktują fotografię na sposób bardziej poetycki, konceptualny czy malarski.
Xavier Ribas oraz Bleda i Rosa zaliczają się do grupy artystów urodzonych w latach sześćdziesiątych, i czerpią zarówno ze źródła dokumentalizmu, jak konceptualizmu.

Wystawa ta koncentruje się na pokazaniu interpretacji wizualnej kultury Hiszpanii, a wybór dzieł ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na tradycje i obyczaje panujące w tej słonecznej krainie gdzie nie brakuje i cienia.
Komisarz wystawy Oliva Maria Rubio


Instytut Cervantesa, Warszawa, ul. Nowogrodzka 22, wystawa czynna od 25 czerwca

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież