Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium „People, Streets, Tokyo”
środa, 14 kwietnia 2021

„People, Streets, Tokyo”
czwartek, 14 maja 2009 14:43    Drukuj Email
 – Rafał Nowak

Autorem kilkudziesięciu zdjęć, które pokazane zostaną podczas wystawy, jest Rafał Nowak, wiceprezes Fundacji Kultury Wici, od lat prywatnie i zawodowo zajmujący się fotografią. – Wszystkie zdjęcia powstały podczas spontanicznej podróży do Japonii w ubiegłym roku – mówi Rafał Nowak. – Przez kilka dni zwiedzając stolicę Japonii zrobiłem kilka tysięcy fotografii. Wybranie z nich kilkudziesięciu najlepiej oddających urok Tokyo, nie było proste.

Tematyka zdjęć nie jest przypadkowa. – Miejsca, które poznaję, postrzegam przez pryzmat ludzi, którzy tam mieszkają, żyją, pracują – tłumaczy Rafał Nowak. – Ich barwność i niejednoznaczność najlepiej oddaje charakter miasta, które dla podróżującego jest przestrzenia do odkrycia, a dla mieszkańców naturalne i zwyczajne. Nie inaczej było w Tokyo. Starłem się oddać klimat tego egzotycznego dla nas miejsca podpatrując ludzi w codziennych, zwyczajnych dla nich sytuacjach.

Galeria Lakiernia (Baza Zbożowa),
Kielce, ul. Zbożowa 4,
wystawa czynna od 15 maja do 3 czerwca

Więcej informacji: www.lakiernia.wici.info

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież