środa, 17 lipiec 2024
… podczas 14. Targów Książki w Krakowie.

AKTSTU----0807. listopada o godzinie 13:00 zapraszamy do sali numer 3 na spotkanie z Radosławem Brzozowskim, jednym z wybitnych specjalistów fotografii aktu i autorem książki: …

… podczas 14. Targów Książki w Krakowie.

7. listopada o godzinie 13:00 zapraszamy do sali numer 3 na spotkanie z Radosławem Brzozowskim, jednym z wybitnych specjalistów fotografii aktu i autorem książki:

AKTSTU----400

Pierwsza część spotkania zostanie poświęcona fotografii aktu, omówieniu znaczenia nagości w naszej kulturze, różnym kierunkom w fotografii aktu, a także zasadom współpracy z modelką i organizacji samej sesji aktu.

Część druga będzie poświęcona pracy w amatorskim studio; budowie własnego studia, poszukiwaniu przystępnych cenowo rozwiązań, które mogą zastąpić rozwiązania profesjonalne, na które wielu z nas nie stać, a także pracy ze światłem studyjnym w oparciu o zdjęcia aktu.

Akt to nie tylko golizna, to zaklęte w obrazie za pomocą techniki fotograficznej najgłębsze ludzkie emocje. A brak ubrania jest jedynie dosadnym narzędziem wyrazu.

Dowiedz się jak stworzyć profesjonalne studio  fotograficzne. Opanuj światło, wykorzystaj opcje, które daje Ci Twój sprzęt, i osiągaj zamierzone efekty.

Odczaruj zaklęty świat studia
  • Przygotowanie sesji: dbałość o odpowiednie warunki i aspekty techniczne oraz współpraca z modelką
  • Sprzęt: statyw, teleobiektyw, blenda, sprzęt oświetleniowy, tła, meble, kosmetyki i dodatki
  • Światło i możliwości manipulowania cieniem: praca z jedną lub kilkoma lampami i końcówkami modelującymi światło
  • Efekty specjalne: zmiana kontrastu, korekty, konwersja do obrazu czarno-białego, tonowanie i wyostrzanie zdjęcia.

Radosław Brzozowski – fotograf z wieloletnim doświadczeniem. Twórca zdjęć studyjnych i plenerowych – od portretu, przez akt, do fotografii reklamowej. Dyrektor Trójmiejskiej Szkoły Fotografii (www.tsf.edu.pl). Doświadczony dydaktyk, filolog, tłumacz książek o fotografii i edycji zdjęć oraz autor podręczników.


Wydawnictwo HELION, Radosław Brzozowski, „Fotografia obnażona. Mistrzowskie sesje aktu”,
wrzesień 2010, stron 192, cena 39 zł

Spotkanie-autorskie---informacja-prasowa_Strona_1