Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Warszawska GIGAPANORAMA
piątek, 16 kwietnia 2021

Warszawska GIGAPANORAMA
poniedziałek, 16 sierpnia 2010 12:06    Drukuj Email

title_fsZapraszamy do spojrzenia na Warszawę z innej perspektywy.

6 gigapixelowa panorama pozwoli zobaczyć ogromną ilość szczegółów stolicy.

Zdjęcia zostały wykonane w dniu 29 czerwca 2010 r. z dachu Hotelu Intercontinental, jednego z najwyższych budynków w centrum Warszawy. Pracę nad projektem utrudniała dziesięciometrowa ściana stojąca na dachu budynku. Autorzy podjęli wyzwanie i zamontowali zestaw głowicy z aparatem oraz obiektywem na 15 metrowym słupie.

Panorama

Aparat wraz z obiektywem zamontowany został na sterowanej komputerowo  głowicy Panogear. Na wykonanie kilkuset zdjęć poświęcono ponad dwie godziny. Łączenie trwało ponad 70 godzin a obróbka graficzna ponad miesiąc. Do stworzenia panoramy wykorzystany został program Autopano Giga 2, którego producentem jest, tak samo jak głowicy, francuska firm Kolor.

Na panoramie można włączyć mapę pokazującą aktualne pole widzenia . Ciekawą funkcją jest również możliwość wygenerowania skrótu do aktualnie oglądanego miejsca . Umożliwia to jego wklejenie np. do maila i przesłanie innej osobie.


Więcej informacji na stronach:

http://www.warszawa360.pl/

http://www.vr24.pl/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież