Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
czwartek, 15 kwietnia 2021

Tomasz Pacan
poniedziałek, 02 sierpnia 2010 16:45    Drukuj Email

– „Krajobraz podniebny”

Krajobraz-podniebny--01

„Z głową w chmurach szukam siebie” - to motto najnowszej wystawy fotografii autorskiej Tomasza Pacana o tematyce lotniczej, która zawładnęła jego światem i zdominowała twórczość. Choć ten sam autor, choć to samo lotnictwo, jednak nie jest to druga część pierwszego cyklu pt. Samoloty moje spojrzenie. Poprzez zastosowanie nowego sposobu kadrowania, autor uzyskał inną perspektywę, co daje nam nowe spojrzenie na jego lotnicze fotografie i estetyczne doznania w ich oglądaniu.

Krajobraz-podniebny--02

Wystawa składa się z ponad 36 fotografii, stylizacją nawiązujących do kadrów z filmów.

Krajobraz-podniebny--03

Tomasz Pacan - ur. 14 marca 1969 roku w Kielcach. Inżynier budownictwa lądowego, praktykujący w zawodzie od bez mała 15 lat. Fotograficznie realizuje się od dekady, od trzech lat członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego. Zafascynowany fotografią lotniczą i reportażową, w sposób bezbłędny fotografujący ruch, lot i przestrzeń. Czasami poprowadzi warsztaty fotograficzne, poświecone fotografii lotniczej i nie tylko. Uczestnik wielu plenerów i wystaw, autor albumów „Samoloty moje spojrzenie” (2007), „Krajobraz podniebny” (2009). Strona autora: www.tompac.pl.

Krajobraz-podniebny--04

Krajobraz-podniebny--05

Krajobraz-podniebny--06

Krajobraz-podniebny--07

Krajobraz-podniebny--08

Krajobraz-podniebny--09

Krajobraz-podniebny--10


Galeria Fotografii MCK, Ostrowiec Świętokrzyski, Al. 3 Maja 6, wystawa czynna od 10 do 31 sierpnia, http://www.fotoklub.galeria-mck.pl/.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież